חג שבועות 2018

בחג שבועות תעשה לך… ואנחנו עשינו

והפעם טקס הביכורים היה בסימן המאבק נגד שדה התעופה – במחשבות על השדה בו אנחנו חוגגים את החג החקלאי הקיבוצי המקסים שלנו – שאם אכן יקום שדה תעופה בעמק – כבר לא יהיה לנו שדה לחגוג בו..

השנה הצוות התמקד באירוע מרכזי שכלל את טקס הבאת הביכורים המסורתי שאותו הקדים הפנינג עם קליעת זרים, נסיעה בטרקטור ועגלה, הכנת עציץ עגבניות ומשחקים מחומרים בשימוש חוזר לקטנים גדולים ומה שבין בתמיכת היחידה הסביבתית של המועצה.

השנה השתלבו גם הגנים ובתי הילדים והוריהם בקישוט עגלה וריקוד בחיבור לאחד הענפים – גד”ש, רפת, לול ומפעל.

מקווים בשנים הבאות לפתח את המסורת של חיבור בין הענפים לקהילה.

פתחנו את הטקס בשירה משותפת של השיר “נומה עמק” אותו תיעדנו ביחד עם ישובים רבים במועצה על מנת ליצור קליפ מחאתי של התושבים לשמירה על העמק. הקליפ יגיע בהמשך…

בנתיים למזכרת עלה ליוטיוב הטקס כולו –לצפיה לחץ כאן- תודה רבה לעידן אילוז על המסירות והעזרה

ליונתן טל על התמונות האומנותיות והליווי התמידי

ולצוות החג הרגוע והמקצוען שיצא לו חג מיוחד במיוחד.

לאיתי קולונימוס, יערה פיין, נעמה אלג’ם, תמיר פליישר, לירון באלס ושחר זינגר. ולרועי רבן על כל הלוגיסטיקה והעבודה הקשה והרבה בשדה. כל מה שביקשנו (וביקשנו) קרה. ובזכותך. אז תודה.

למגוייסים הרבים בריקוד, בהנחיה ובשירה. לענת גרינהוט ונועה אשכנזי על הכיריאוגרפיה, נופר אדלשטיין, אפי אשנדורף, הדס שושן, לילך רבן, איתמר קוניק ועידו לוסקי. לגיל רבן על העזרה הרבה עם הטרקטורים, לנוי על שיתוף הפעולה ולדולב על ההגברה המקצועית והאוירה הטובה.

ולמובילים בגנים ובבתי הילדים – הלה לינדר מרקס, אתי רם, יערה פיק, יעלה ישראל, דקלה לוי, לוטם מצ’קביץ, עודד גרינהוט, רחלי מצרי והדס ברקוביץ.

ועוד חגגנו גם בערב שירה משובח עם החברים של נחום משירי גידי גוב. תודה לניר סמילנסקי על היוזמה והביצוע. ולערן על הסאונד. הסילו היה מלא עד אפס מקום. עוד שיר ועוד שיר- הקהל לא רצה שיגמר. נאחל לעוד ערבים מוצלחים כאלו..

ועכשיו יוצאים לחופש קייץ – ניפגש בחג הבא..

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן