סרט תיעודי תולדות רמת דוד

נובמבר 2019

חברי וחברות רמת דוד

קיבוץ שאינו יודע /זוכר את עברו עתידו לא ברור.

בימים אלו התחלנו בצילומים לסרט דוקומנטרי/תיעודי אשר יתאר, יספר וינציח את תולדות רמת דוד ואת האנשים שחיו כאן לאורך השנים, מיום העלייה לעין בידה ועד היום. את הסרט מצלם ועורך ניר לביא.

החלק הראשון של הסרט יעסוק בשנים 1926-1980. ויתמקד בעלייה לעין בידה, המעבר לגבעה (לרמת דוד), החיים של קבוצת “עיינות” וקבוצת “השרון” זו לצד זו, האיחוד שלא היה ועזיבת קבוצת “השרון” והחיים ברמת דוד שעם השנים הפך לקיבוץ גדול ועבר שינויים רבים.

לצד ראיונות עם חברי הקיבוץ הוותיקים (שכבר החלו) וקטעים מתוך סיפורי החיים של אלו שכבר נפטרו, אנו רוצים לצרף סרטים ותמונות מהתקופות השונות.

נתמקד בענפים המיוחדים שהיו בקיבוץ: חדר האוכל והמטבח, מכבסה, סנדלרייה, לול, רפת, פלחה, הבריכה, המפעל, תחרויות הספורט ועוד. בנוסף נתייחס ללינה המשותפת והמעבר ללינה משפחתית, החיים בגן הילדים ובבית ספר.

בשביל להצליח לצלם את הסרט ולהכניס לתוכו כמה שיותר מידע ופרטים ושנוכל להנציח ולהזכיר כמה שיותר אנשים אנו זקוקים לעזרתכם:

  1. נשמח שתחפשו בבתים תצלומים ובמיוחד סרטים שקשורים לקיבוץ מהשנים 1926-1980 ותשלחו לי למייל [email protected] או לוואטסאפ שלי 0507258820 (רותם וקס).
  2. נשמח שתעקבו אחרינו ואחר התקדמות הסרט:
  1. דף הארכיון בפייסבוק https://www.facebook.com/rotemvax2/
  2. אינסטגרם https://www.instagram.com/ramat_david_docu/
  3. דף הארכיון באתר הקיבוץ http://www.ramatdavid.com/archi
  1. התקציב שעומד לרשותנו אינו מספיק כדי לכסות את כל הנושאים שאנו רוצים ולראיין את כל האנשים המתאימים. לכן אנו זקוקים לעזרתכם ונשמח שתתרמו כסף עבור צילומי הסרט. כל סכום יעזור לנו ויקדם אותנו לעבר השלמת הסרט. כרגע אפשרות התשלום היחידה היא דרך התקציב . קישור לטופס התרומה: https://forms.gle/JY16Gki4nc46W3pCA

נרצה שתהיו שותפים בבחירת שם לסרט. מוזמנים להעביר רעיונות לשמות בוואטסאפ 0507258820 (רותם וקס)

תודה רבה,

אביב מן – מנהל הקהילה

רותם וקס – ארכיון רמת דוד

 

רינקה שחר שוש ברפל יונה יוסיפון שרה קריב בלומה זינגר דיתה לגליב
התחברות אל האתר
דילוג לתוכן