02/08/2020 • מה קורה בבית?

לחברים שלום

חצי קיץ כבר מאחורינו עם סיום יולי , ונשאר עוד חודש אחד לחופש הגדול.

מתחילים להתרגל לחיות לצד הקורונה ומחזיקים אצבעות שנמשיך להיות בריאים.

1. תהליך הליווי הפנסיוני

בתקופה האחרונה התחלנו באיסוף המידע לצורך תהליך הליווי והמעקב אחר ההפקדות והצבירות הפנסיוניות של החברים, כפי שנקבע בתקנון הפנסיה המעודכן של הקיבוץ.

בדיקת המצב הפנסיוני נעשית באמצעות קבלת נתונים על כל חבר מהמסלקה הפנסיונית, ועד לסוף החודש צפוי להסתיים השלב הראשון – החתמת החברים על ייפוי כח לקבלת מידע מהמסלקה (עד כה חתמו 75% מהחברים).

לאחר קבלת נתוני החיסכון מהמסלקה וניתוח המידע, כל חבר יקבל תמונה אישית של מצבו הפנסיוני, וניתוח של מצבו ביחס להחלטות הקיבוץ. המכתבים האישיים צפויים להישלח לחברים בכמה פעימות, במהלך אוגוסט/ספטמבר 2020. מי שהחיסכון הפנסיוני שלו נמוך, יקבל גם פגישה אישית, עם המלצה להמשך ההפקדות בעתיד.

תמונת המצב הפנסיונית הכללית של הקהילה תשמש את צוות הפנסיה ואת ההנהלה לקבלת החלטות מושכלות בנושא, וכן תאפשר ניהול מדויק יותר של המחויבות האקטוארית של הקיבוץ.

התהליך מבוצע ע”י גלי ארדמן-וייס, בסיוע של צביקה קידר, המרכז את צוות הפנסיה בקיבוץ.

על מנת לשמור על עדכניות המידע, התהליך צפוי להתבצע אחת לתקופה.

למידע נוסף על תקנון הפנסיה של הקיבוץ ועל התהליך:

http://www.ramatdavid.com/YSZW2g

2. עונת הרחצה בבריכה – חודש אוגוסט נפתח והתחלנו לקבל פניות להאריך את עונת הרחצה לחודש ספטמבר. בימים הקרובים נערוך בדיקה של המשמעויות הכספיות אל מול התקציב השנתי – נקבל החלטה בהנהלת הקיבוץ – ונעדכן את החברים.

3. עדכוני תשתיות:

  • שיקום שכונה מערבית – בימים אלה אנו משלימים את שיקום המגרשים הפרטיים בשכונה המערבית, אשר נפגעו בעבודות הפיתוח של השבילים ( 10 ו11 ).
  • קידום בנייה בבוסתן – במקביל אנו מקדמים את תהליך אישור היתרי הבנייה ( גרמושקות ) בשכונת הבוסתן. אנו עושים מאמץ גדול להשגת אישורי בנייה ותחילת בנייה במהלך שנת 2020.
  • מדידות בכביש 5 – במסגרת הטיפול בעומסי התנועה והחנייה בשדרת האקליפטוס (הכביש במרכז הקיבוץ ) – אנו מתחילים בקידום הפיתוח של כביש 5 – הכביש ההיקפי המערבי – בשלב הראשון נבצע מדידות של המצב הקיים ולאחר מכן נתחיל בתהליך של שיתוף ציבור בתוכניות לביצוע.
  • אינטרנט – בימים הקרובים ננתח את תוצאות סקר האינטרנט שבוצע יחד עם יוסי אבשלום אחראי התחום ועם חברת הורייזן – ספקית השירות. עם סיום הניתוח נעדכן בנושא תכנית העבודה לשיפור הקליטה עד סיום פרוייקט הסיב האופטי.

4. בחירת יו”ר קיבוץ חדש

בעקבות החלטת ההנהלות לאתר מועמד נוסף לתפקיד, אנו ממשיכים בתהליך האיתור.

בשבוע הקרוב תתקיים פגישת לימוד של הנהלות הקיבוץ עם אורי דורמן – חברת קמ”ה – העוסקת בתחום הניהול בקיבוצים במטרה לדייק את ההגדרות והקריטריונים לצוות האיתור. ולאחר מכן נמשיך בתהליך האיתור.

בנוסף אורי שובל מסיים את עבודתו בסוף חודש אוגוסט, במידה ותהליך הבחירה לא יסתיים נבחן איך מתנהלים בתקופת הביניים – עד בחירת היו”ר החדש/ה. עדכונים בהמשך.

5. חיים לצד הקורונה – מזה חמישה חודשים אנו מנהלים את חיינו לצד הקורונה. לאחר שב”גל הראשון” המטרה הייתה מניעה אגרסיבית של ההתפרצות – תוך התעלמות מהמשמעויות הכלכליות והחברתיות של תהליך ההתמודדות , כיום המטרה היא לקיים שגרת חיים לצד הקורונה תוך מיזעור נזקים בריאותיים כלכליים וחברתיים. שם המשחק הוא התנהגות אחראית ובהתאם להנחיות. גם אצלנו בבית אנו נערכים לכל תרחיש אך עם זאת ממשיכים לקיים אורך חיים שגרתי בהתחשב בהנחיות משרד הבריאות.

חברים המעוניינים בסיוע ואו מתלבטים בנושאים הקשורים לקורונה מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע.

שבוע טוב

אביב מן

מנהל הקהילה

————————————————————–

*ביום רביעי נציין את ט”ו באב בתערוכת תמונות זוגיות ורדיו רמ”ד באזור הסיפריה משעה 18:00 ובשעה 21:00 סרט זוגי על הדשא עם בירה ופופקורן – אירגנו לכם date night – לא תבואו? לפרסום לחצו כאן

*קבוצת “מסירה” חדשה – מה שלא נחוץ לאחד, יכול להיות אוצר עבור האחר. לשם כך נפתחת קבוצת ווטסאפ- למסירה- ברמת דוד ביוזמתה של מיטל וינברגר. אתם מוזמנים להצטרף לקבוצה בקישור המצורף – לחצו כאן

ולפרסם את המוצר אותו אתם מעוניינים למסור, רצוי עם כמה מילים על מצבו ובצירוף תמונה.
אם מישהו מנסה להצטרף ולא מצליח, מוזמן לפנות למיטל 0504292959 ושתהיה לכולנו חוויית נתינה וקבלה מוצלחת! 🙂

*גיליון דפים הקרוב יוצא לדרך. מוזמנים להעביר חומרים ורעיונות עד יום חמישי הבא 13.8 לרוני.

*מתכננים לעשות עוד קליפ מגניב לקיבוץ בתקופת הקורונה (כי אין מקום אחר…).🤩

מה אתם צריכים לעשות:

🎥צלמו סרטון קצר שלכם במקום האהוב עליכם בקיבוץ

הסרטון צריך לכלול את התנועות הבאות:

התחלה: תופסים בקבוק אלכוג’ל מצד שמאל

המשך: תנועות ריקוד חופשיות מתאימות לקורונה (שטיפת ידיים, לבישת מסכה או כל דבר מגניב/מצחיק/אומנותי אחר)

סיום: זורקים את האלכוג’ל לצד ימין. או גם ריקוד חופשי לפי איך שיתחשק. רק תשלחו.

את הסרטונים בבקשה לשלוח בהקדם לניר מילר 0547880708 – מחכים לראות את השמחה והיצירתיות שלכם.

שבוע טוב

שי

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן