03/08/2018 • מה קורה בבית

לחברים שלום

מצ”ב הדיווח הדו שבועי על הנעשה בקהילה.:

1. גן משחקים צפוני ( ליד השער הירוק ) – הגן נפתח וכולם מוזמנים לבוא ולהינות

2. קול קורא לנציג הקיבוץ במליאת המועצה

במועד הבחירות לרשות המועצה, בוחרים גם את נציג הקיבוץ במליאה. התפקיד הינו ללא גמול והוא מחייב השתתפות בישיבות מליאת המועצה ובחלק מישיבות הנהלת הקיבוץ. חברים המעוניינים לקבל יותר מידע ו/או מעוניינים להגיש את מועמדותם לתפקיד מוזמנים לפנות אלי או לשרה רוט ( מש”א ) במייל.

3.הנחיות לגבי השלכת גזם

לאחרונה אנו נתקלים במצבים רבים של השלכת גזם בניגוד לנהלים – גזם מעורב באשפה / השלכה מחוץ למכולות הגזם וכו’ – דבר שגורם ללכלוך רב ולעבודה מיותרת של צוות הנוי המדולדל. החברים מתבקשים להקפיד על הנהלים. כמו כן במקרה של הצטברות רבה של גזם בשטח הפרטי – החברים או קבלן הגינון שמועסק ע”י החבר יוכל לפעול באחת משתי הדרכים: לקבל מפתח לריכוז הגזם הקיבוצי ולהשליך את הגזם ישירות לשם או להזמין מכולת גזם מהנוי שתונח ליד הבית ותפונה ע”י הנוי בעלות של 150 ₪.

בכל מקרה אין להשליך גזם מחוץ למכולות הגזם אשר בעמדות הפחים.

4. עדכון שיוך הדירות

חברים העוקבים אחר הפירסומים יכלו לראות כי לפני שבועיים הממשלה הייתה צריכה להחליט על אזורי עדיפות חדשים – ובמסגרת החלטה זו היינו אמורים לעבור לאזור עדיפות ב’. לשימחתנו ההחלטה נדחתה עד לאחר הבחירות לרשויות המקומיות ואנו קיבלנו עוד לפחות 100 ימי חסד. באותו עניין בהובלת שרון ורדי ובסיוע צוות המזכירות קיבלנו הכרה בעלות תשתיות בגובה 147 אלף ₪ למגרש , כאשר המנהל היה מוכן להכיר ב- 90 אלף ₪ בלבד. הפער הזה צפוי להפחית את השומה של המגרשים. בימים אלה אנו מפעילים לחץ גדול (באמצעות עורכי הדין ) על רשות מקרקעי ישראל במטרה לזרז את קבלת השומות כדי להספיק לנצל את הנחות אזור העדיפות. כידוע רמ”י מתנהל בצורה מאוד איטית אבל אנחנו עושים את המירב על מנת לעמוד במשימה – עדכונים בהמשך.

5. על סדר היום של המזכירות

להלן הנושאים המרכזיים בהם אנו עוסקים בשבועות הקרובים :

קידום שיוך הדירות , הנעת תהליך קליטה ובנייה בבוסתן, תהליך התייעלות וצמצום הוצאות הקהילה , עדכון תקנון הפנסיה, שיפור פני הקיבוץ בהיבט הנוי והתשתיות.

6. גביית ארנונה – דרך המועצה

הכנות התהליך הסתיימו והחברים והשוכרים קיבלו דרישות תשלום מהמועצה.

קיבלנו מספר פנויות מחברים בנושאים לא ברורים אבל בסה”כ התהליך עובר בצורה חלקה – לא מעט בזכות מיכל חליוא מהנה”ח המלווה את החברים ומורן שבתאי הפועלת מול הותיקים ומגיעה להן תודה גדולה. לכל שאלה ופנייה ניתן לפנות למיכל או אלי ואנו ננסה לפתור את הדברים בהקדם האפשרי.

7. עדכון תהליך חישוב מס האיזון

בשבועות האחרונים אנו עוסקים בעדכון החלטות החישוב של מס האיזון – בעיקר בנושא הפטורים ממס איזון – הצעת ההחלטה הוצגה ואושרה בישיבת ההנהלה האחרונה. השיטה החדשה באה לחשב את המס בצורה יותר שיוויונית והוגנת וכן לפשט את החישוב דבר שיחסוך זמן ויקטין את המקום לטעויות.

ההסבר המפורט ונוסח ההחלטה יופץ לחברים בימים הקרובים.

8. פתיחת הבריכה באופן חלקי בספטמבר ?

בעקבות דרישת הקהל אנו עוסקים היום במציאת מתווה לפתיחת הבריכה גם בספטמבר.

בנוסף מכיוון שלא הוקצע בתקציב הבריכה משאבים לחודש ספטמבר , אנו בונים הצעה תקציבית למימון.

לכשתגובש ותאושר ההצעה היא תפורסם לחברים.

9. תזכורת לאסיפה ביום שני

בערב שני הקרוב 6/8 תתקיים בסילו שיחת קיבוץ בנושא – מקור מימון לתוספת של 100 אלף ₪ לתרומה למאבק נגד הקמת שדה התעופה האזרחי ברמת דוד – ההחלטה על מקור המימון תתקבל באסיפה.

ושני דוחות ביקורת – האחד בנושא תהליך הבחירה לחברות והשני בנושא שיוך הדירות.

החברים מוזמנים להגיע ולהשפיע.

10. הבהרה לגבי ועדת הקלפי הישנה

בניגוד לרושם שנוצר אצל חלק מהחברים כי הסיבה לבחירה של ועדת הקלפי חדשה – באסיפה הקודמת – היא בגלל מנהל לא תקין שהיה בהצבעה לקבלה לחברות , חשוב לי לציין כי לא כך הוא , חברי הועדה דליה , דני ויהודיתי הפעילו את הקלפי בצורה מקצועית ונקייה – הליקויים שנמצאו נובעים מתהליכים ופרוצדורות ולא מדברים הנובעים מתפקוד לא תקין של חברי הועדה.

11. עיכוב במבצע עיקור החתולים

המבצע שהיה אמור להתקיים לפני שבועיים נדחה למועד לא ידוע עקב בעיות של המועצה מול המרפאה הוטרינרית איתה הופסקה ההתקשרות באופן פתאומי. אנחנו ממתינים מהמועצה להנחיות חדשות. נמשיך לעדכן.

סופ”ש רגוע

אביב מן

מנהל הקהילה

————————————————————————————-

מהנעשה בתרבות ובקהילה

*ביום שני הקרוב ה 6/8 מוזמנים לסדנת הכנה משחה טבעית עם מורן בגינה הקהילתית. נפגשים בשעה 18:00 בגינה.

*ביום חמישי ה 9/8 ימי חמישי ספורטיבים בבריכה – והפעם יוגה להורים וילדים עם גלית. וסרט ומכירת אוכל כמובן.

*ביום שבת ה 11/8 יתקיים ערב לזכר אפרת בר עם הסופרת דורית רביניאן. המפגש יתקיים בסילו בשעה 20:00.

*סופ”ש של קמפינג בבריכה ושלל הפתעות – כולל קבלת שבת קהילתית, מופע מוזיקלי ועוד – 18/7 החל מ 17:00

לפרטים מוזמנים לצפות בתוכנית הערב כאן

*ביום ראשון ה 19/8 נקיים מפגש הכנת ברכות לראש השנה בהובלת נאולה שפירא והלה לינדר-מרקס. המפגש פתוח לכולם ולא כפי שפורסם תחילה. ניפגש בשעה 20:00 בסילו.

*תוכנית החוגים השנתית של רמת דוד בשלבי סגירה אחרונים ותפורסם ממש בימים הקרובים – יש שינויים ותוספות חדשות ומקווה שגם השנה החוגים שרמת דוד ימשיכו לפרוח ולשגשג בזכות תמיכת ההורים וטיב המדריכים.

בשבוע שעבר פתחנו קבוצת ווטאפ לעדכוני חברים מהמזכירות, תשתיות, מרכולית וכו. בכוונה להחליף חלקית את הודעות הסמס שנשלחות לחברים. מי שטרם צורף ומעוניין להצטרף לקבוצה מוזמן לשלוח הודעה לשי 052-8346805

שבת שלום

שי

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן