04/02/2019 • מה קורה בבית

4.02.2019

לחברים שלום

קיבוצנו אבל על לכתה מאיתנו של ציפורה (פיצי) יוסיפון. פיצי נפטרה בשיבה טובה בגיל 87. עירית, ענת ושלומית הבנות היקרות כולנו איתכן באבלכם הכבד. שלא תדעו עוד צער. המשפחה יושבת שיבעה בביתה של עירית בשביל האלון.

לאחר הפסקה חורפית ובמהלך הפוגה אביבית להלן דיווח משולחן מנהל הקהילה.

1.תקציב 2019 :

התקציב השנתי אושר באסיפה האחרונה ( 28/1 ) וכעת עלינו להתחיל לשנס מותניים ולקדם ולבצע את השינויים והפרויקטים הקהילתיים אותם התחייבנו לבצע במסגרת התקציב.

2. פרויקטים לשנה הקרובה:

 • סיום שיפוץ בית עיינות – שיפוץ החלק המזרחי של הבית (בית זוטא ) הולך ונשלם וכעת אנו מתחילים בשיפוץ החדרים עצמם. השיפוץ צפוי להסתיים בחודש אפריל.
 • השלמת התשתיות בשכונת השרון – מכרז הקבלנים בשלבי סיום, בימים הקרובים יחתמו הסכמי ההתקשרות עם הקבלנים הזוכים, נפגשנו במועצה עם מהנדס המועצה וקיבלנו אישור לשימוש בכספים היעודיים להשלמת התשתיות ואנו מוכנים לצאת לביצוע. העבודות יחלו במהלך חודש פברואר.
 • גינת כלבים – הגינה מתוכננת לקום בצידה הצפוני של שכונת השרון, לפני החניות. התוכניות עברו את ועדת התכנון והוצגו לחברים על לוח המודעות במרכולית. המימון לגינת הכלבים מגיע מהמועצה במסגרת תקציבית המיועדת להקמת גינות כלבים ולפרוייקטים ירוקים. הביצוע מתוכנן למרץ/אפריל בהתאם לסיום עונת הגשמים.
 • השלמת שבילי השכונה המערבית ותשתיות לשכונת הבוסתן – יוצגו בהמשך – בסעיף נפרד.
 • שיפוץ מדרכה ליד הספרייה – מחניית עיינות ועד אזור מקלט הנעורים – תבוצע במהלך מרץ/אפריל בהתאם לסיום עונת הגשמים.
 • תכנון חדר האוכל והמטבח – לקראת סוף השנה ש.ב.י מסיים את תקופת ההארכה שניתנה לו להשכרת המטבח. בכדי שנוכל להתחיל בשיפוצים במהלך השנה הבאה ( 2020 ) נחדש בתקופה הקרובה את תהליך התכנון של כל המתחם – בשילוב התכנון שכבר בוצע לחדר האוכל – לאחר שהצוות שיעסוק בתכנון ישלים את עבודתו התוכנית תובא לשיתוף הציבור ולאישור על מנת שנוכל להתקדם עם השגת האישורים הנדרשים לצורך תחילת הבנייה במועד שיקבע.

3.מכרזים למשרות בקיבוץ:

בימים הקרובים יפורסמו 4 מכרזים למשרות בקיבוץ:

 1. מכרז לתפקיד אחראי הביטחון בקיבוץ – בעקבות החלטתו של דני אדלשטיין לסיים את תפקידו, אנו עוסקים כעת בגיבוש תנאי המכרז לקראת פרסומו לציבור.
 2. מכרזים במסגרת תכנית ההתייעלות – במסגרת ביצוע השלב הראשון של תכנית ההתייעלות יפורסמו בימים הקרובים מכרזים לשלושה תפקידים.

אנו מתכננים להשלים את הליך הבחירה והאיוש של המשרות במהלך החודשים מרץ/אפריל.

4.התקדמות בפרוייקט שכונת הבוסתן :

בהמשך לאישור המתווה של שכונת הבוסתן – מתווה אשר מגדיר את מסגרת הפרוייקט ואת העקרונות הכלליים לאוכלוסיית היעד ומנגנון חלוקת המגרשים , אנו מעלים הילוך בקידום הפרוייקט:

 1. תכנון התשתיות – התכנון כולל את תשתיות שני השבילים האחרונים בשכונה המערבית ( קושניר– ניצן שדה ו ורדי – דב רכס ).

התכנון נמצא בשלבי סיום בהכנת אומדן עלויות. לכשיושלם התכנון , הוא יועבר לאישור ועדת התכנון ויפורסם לחברים.

חלק משמעותי בתכנון הוא הטיפול בנושא העצים הנמצאים באיזור הפרוייקט. מכיוון שמדובר בנושא רגיש ומשמעותי לאחר סיום התכנון אנו מתכוונים לבצע שיתוף של ועדת הנוי במסגרת תהליך האישור.

2.ביצוע התשתיות הציבוריות – אנו מתכננים לבצע את התשתיות במהלך האביב – מכיוון שחלק מהתשתיות אמורות להיות ממומנות מכספי הנקלטים החדשים יש צורך שהביצוע יתקיים במקביל לתהליך הקליטה לחברות של הבונים החדשים.

3.קליטת הבונים לחברות – עם סיום אישור מתווה הפרוייקט ולאחר שנבחרה ועדת קבלה חדשה , אנו מתכוונים להיכנס בזמן הקרוב לתהליך מזורז על מנת לקלוט את 11 המשפחות לחברות בקיבוץ.

4. ניהול הפרויקט הבוסתן – במטרה להצליח לעמוד בכל המשימות בהצלחה במהלך 2019 , אנו מתכוונים ביחד עם צוות הצמיחה הדמוגרפית להביא לאישור הרכב והגדרות של הגוף שיוביל את הפרוייקט בתקופה הקרובה.

5. אסיפה קרובה

ביום שני בשבוע הבא ( 11.2 ) בשעה 20:00 בסילו – אסיפה בנושאים הבאים:

 1. החלטה בנושא מכרז המנהל העסקי
 2. ערעור על ביטול ההנחה בשכר דירה לחברים בונים
 3. קבלה לחברות

חומר רקע מפורט יעבור לחברים בימים הקרובים

6.יציאה לחופשה :

בשבוע הקרוב בין התאריכים – 5-10 לפברואר אני יוצא לחופשה קצרה

פניות דחופות ניתן להעביר לרועי או לטוניה.

המשך שבוע טוב ורגוע

אביב מן – מנהל הקהילה

—————————————————————-

מהנעשה בתרבות ובקהילה

*ביום שבת הקרוב, 9/2, נחגוג יחד את ט”ו בשבט ואת יום המשפחה. ומה מצפה לנו?

בשעה 8:45 נטיעת עצים משפחתיים במסגרת פרוייקט 100 עצים. ניפגש בדשא האשכולוית לטקס קצר – המשפחות שהזמינו עץ משפחתי יטעו את העץ ויהיו גם שיחים לנטיעה למי שלא הזמין עץ השנה.

בשעה 9:30 ארוחת בוקר ותחילת הניווט התחרותי לפי המקצים השונים – נשים/גברים/הורה וילד/נערים/60+

להשתתפות במקצה התחרותי מהרו להירשם – נדרשת הרשמה מראש – ממליצים לכם להשתתף בחויה המיוחדת!

בשעה 10:00 נתחיל במסלול הניווט העממי למשפחות – לא נדרשת הרשמה מראש לניווט העממי – מוזמנים לבוא ולהשתתף בהמוניכם – את כל ההסברים תקבלו בהגיעכם לעמדת ההרשמה ליד חדר האוכל

כל משפחה מביאה עימה מנה לארוחת בוקר בהתאם לכמות המשתתפים

לאורך האירוע מתחת לעץ הפיקוס יערכו צילומים משפחתיים עם ניר לביא. יהיה מקום לכולם – אל תפספסו..

בשעה 11:30 נקיים טקס חלוקת תעודות למנווטים ומופע אינטרקטיבי לכל המשפחה – טרזן על העץ. דבר כזה עוד לא ראיתם…

צוות הורי ונערי שנת המצווה המובילים את האירוע ומצפים לראותכם!

*ביום שלישי הבא ה 12/2 מתוכנן לצאת טיול חברים לתל אביב – עם הדרכה מעולה ושפע אטרקציות שיש לעיר הגדולה להציע. לצערי מעט מאוד נרשמו. אנחנו נחכה לראות עד מחר אם נרשמים גם הורים וילדים – מקווה מאוד שנצליח להוציא את הטיול לפועל. מי שטרם נרשם ורוצה לצאת – מהרו להירשם אצלי.

*ביום ראשון ה 24/1 בשעה 20:00 נקרין בסילו את הסרט “גבורות” העוסק בפרשת קיבוץ שער הגולן ומסדה במלחמת השיחרור- פרוייקט קהילתי יחודיי – לאחר הסרט נקיים מפגש עם הבמאי וחברים משער הגולן. הסרט זכה לביקורות נהדרות – אני ממליצה לכולם להגיע לערב מיוחד זה. לפרטים נוספים לחצו כאן

*רישמו לכם – ערב נשים מתבשל לו כבר על אש קטנה – שימרו לכם ביומן 8/3, יום חמישי. פרטים נוספים ממש בקרוב..

ערב נעים

שי

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן