04/07/2020 • מה קורה בבית?

לחברים שלום

החופש הגדול התחיל , אבל זה מרגיש פחות מיוחד כי רק לפני חודשיים חזרנו מחופשת הקורונה… ועם זאת אין ברירה אלא להיות חזקים ולהפוך את הלימון ללימונדה…

1. סטטוס בחירות לממלאי תפקידים בהנהלת הקיבוץ

עם סיום בחירת מנהל הקהילה ( תודות בהמשך ) , התקיימה ביום שני האחרון ישיבה משותפת של הנהלת הקיבוץ והנהלת האחזקות לפגישת התרשמות מהיו”ר המומלץ ע”י צוות האיתור– עודד ויזל.

מכיוון שאורי שובל הסיר את מועמדותו למשרה לאחר שנבחר לתפקיד יו”ר בקיבוץ דגניה ב’ – בהצלחה לאורי!

הדיון היה האם עודד ויזל יומלץ ע”י ההנהלות, והאם יובא כמועמד בודד לאסיפה ולקלפי.

בישיבה לא התקבלה החלטה והדיון יימשך השבוע.

אני מעריך כי תהליך הבחירה, אשר היה אמור להגיע לאסיפה השבוע, יתארך במספר שבועות. עם זאת חשוב לקיים תהליך נכון ומדויק ולבחור יו”ר מוכשר ומתאים שיוכל לנווט את הקיבוץ לעתיד מוצלח ובטוח.

2. שובה של הקורונה – נראה היה שניצחנו את הקורונה בנוקאאוט אבל כנראה עד שלא ימצא החיסון ו/או תרופה אפקטיבית – הקורונה תישאר נוכחת ומשפיעה על חיינו.

כתוצאה מההחרפה של מספר הנדבקים לצד העלייה הדרמטית במספר החולים הקשים – ההגבלות מתחילות לחזור –

במקביל צוות הצח”י קורונה הקיבוצי מתחיל להיערך לחזרה לפעילות.

אני מעריך כי מידת העצימות של הפעלת הצוות תושפע ע”י מצב החינוך –

חינוך מתפקד – הורים עובדים – פעילות צוות צח”י בעצימות נמוכה

חינוך סגור – הורים בבית – פעילות צווץ צח”י בעצימות גבוהה

אנחנו חוזרים ומדגישים:

  • חייבים לשמור על ההנחיות – מסיכות – הגיינה – מרחק – אם נמשיך לזלזל כל הקיבוץ ייכנס לבידוד – ובקיץ זה הרבה יותר קשה.
  • חייבים להקפיד על חוקי הבידוד – ולהקפיד על ההנחיות שמתקבלות ממשרד הבריאות , מניסיון בעברון – חולה אחד שלא הקפיד גרם לשלושים אנשים להיכנס לבידוד ובמזל גדול כולם יצאו בבדיקות שליליים.
  • לפנות ולעדכן אותנו – החל מכניסה לבידוד או הידבקות, דרך צורך בסיוע כלכלי, או כל צורך אחר. ככל שנדע יותר כך נוכל לספק מענים יותר מדויקים ויותר אפקטיביים.

3. עונת הרחצה בבריכה – סיימנו חודש ראשון של רחצה מהנה בבריכה, צוות הבריכה (שי אלג’ם, דיקלה יוחאי רוטמן , נדב מרקס ומנהלי הבריכה) פועל בצורה אפקטיבית ואנו מצליחים לתת תשובות לדילמות ולצרכים בתקופה מורכבת זאת. כעת נישאר רק להחזיק אצבעות שלא נאלץ לסגור בגלל הגבלת ההתקהלות.

השנה החליט הצוות להעביר את יום הרחצה הלילית ליום רביעי – משיקולים תפעוליים. במקביל סוכם כי הסרט של התרבות יתקיים בימי חמישי על הדשא של חד”א. שינוי היום הביא למספר פניות של חברים לשקול מחדש את ההחלטה – בהמשך לבקשה נוסח סקר קצר שבוחן את הנושא ויועבר אליכם – להשתתפות בסקר שיסגר ביום שני בסוף היום – מוזמנים ללחוץ כאן

4. תודה על הבחירה

בשבוע שעבר נבחרתי לקדנציה שניה כמנהל הקהילה שלכם.

אני רוצה לנצל את הבמה ולהגיד קודם כל תודה לכולכם על האמון ועל החיזוק שקיבלתי בבחירתכם. יש לנו הרבה משימות להמשיך ולקדם ביחד, ואני מתחייב להמשיך ולקדם במלוא המרץ את הקיבוץ והקהילה לרווחת כולנו. יש לי אמונה גדולה בקהילה החמה והאיכותית שלנו ואני בטוח שיחד נדע להתמודד עם כל האתגרים ולצאת מחוזקים.

נשתמע בדיווח הבא בעוד שבועיים

בברכת שבוע טוב

אביב מן

מנהל הקהילה

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן