04/08/2017 • מה קורה בבית?

לחברים שלום

להלן דיווח על הנעשה בקהילה

1. תהליך שיוך הדירות

ימי ההחתמות המרוכזים בקיבוץ הסתיימו ואנו נמצאים כעת בתהליך ריכוז וסידור כל החומרים של כל משפחה בתיקייה נפרדת על מנת להגישה למנהל. לוח הזמנים המתוכנן להגשה למנהל של התיקיות האישיות הוא השבוע האחרון של אוגוסט.

במקביל אנו עסוקים בהכנת שמאות לתשתיות הציבוריות של המגרשים עם משרדה של נחמה בוגין ( אשר גם עשתה את השמאות על הבתים והתשתיות), וזאת במטרה להפחית עד כמה שניתן את מחירי המגרשים – אם השמאות על התשתיות של הקיבוץ תימצא גבוהה יותר משמאות התקן של המנהל, אזי הפער יביא להפחתת התשלום של החברים למנהל.

תמונת המצב של סיום התהליך הוא כי יש בידינו את כל החומרים עבור כ- 90% מבתי האב, ואנו ננצל את הזמן שנותר להשלמות אחרונות וקידום כל מי שטרם סיים את התהליך.

מילה אישית על התהליך – חשוב לי לציין שאני מתפעל ומתרשם לטובה ממידת שיתוף הפעולה ונכונות החברים לעזור להתקדם בתהליך שהוא לגמרי לא פשוט ולא קל ומערב הרבה חששות כתוצאה מגובה ההתחייבות ומכך שלא הכל ברור עד הסוף. בנוסף אני רוצה להתנצל בפני מי שנפגע מהלחץ ו/או הגישה שלי או של מובילי התהליך האחרים. המטרה שקיבלנו לדחוף קדימה ולסיים פרוייקט שמתמשך כבר כ- 10 שנים היא מאוד מסובכת ואין לנו ברירה אלא לקבוע לוחות זמנים צפופים וללחוץ על כולם כדי לעמוד בהם. אז שוב סליחה ממי שנפגע מאיתנו.

2. צמיחה דמוגרפית

בשבועות האחרונים סיימנו לקלוט גל ראשון של בני זוג של חברים , ומשפחה אחת של בני קיבוץ. כולם הגיעו לאסיפה לאחר שסיימו את כל ההתחייבויות שלהם כלפי הקיבוץ, וקיבלו את ברכת הדרך של ועדת הקבלה ושל האסיפה.

יש עוד מספר משפחות ובני זוג הנמצאים בתהליך הקבלה, ואשר יגיעו לאסיפה ולקלפי בשבועות הקרובים.

בכך אנו מסיימים את נושא המועמדים לחברות אשר עוכבו מסיבות תהליכיות ולא הובאו לחברות.

קליטה קלה ומוצלחת לכל החברים והחברות החדשים בקהילתנו.

3. החלטה בנושא צדק מגדל

כאשר התחלנו השנה בתהליך הקליטה לחברות של בני הקיבוץ ושל משפחות בני הקיבוץ עלה נושא התשלום בגובה 15 אלף ₪ עבור רכישת הזכויות באגודת החברים צדק מגדל.

הועלתה הדילמות –

  • מי צריך לשלם – רק בן הזוג או גם בן הקיבוץ שנקלט ( 15 אלף ₪ או 30 אלף ₪ ) ?
  • אם בכלל בן קיבוץ ומשפחתו צריכים לשלם ?

הנהלת הקיבוץ ביצעה תהליך חשיבה ארוך ומעמיק שנפרס על חודשיים ושלוש ישיבות הנהלה, במהלכו הוקם צוות אד הוק לגיבוש המלצה להחלטה בנושא. הצוות עבר על ההחלטות ונפגש עם עורכי דין במטרה להביא המלצה מבוססת ומוסכמת.

יש להבין שהנושא מאוד מורכב והוא כולל החלטות שהתקבלו ויושמו בחלקן, חברי קיבוץ ובני זוג שהתקבלו בעבר לחברות ולא נדרשו לשלם , ותקנון קליטה חדש הקובע שמירה על תשלומי הצטרפות למשפחות ובני זוג שנמצאו בתהליך קליטה וגרים בקיבוץ ועוכבו בקבלה לחברות.

לאחר התלבטות ארוכה ולא פשוטה החליטה ההנהלה לפעול בהתאם לתקנון הקליטה החדש ( שהתקבל בדצמבר 2016 ) , ולהתעלם מההחלטות הישנות יותר.

כלומר שמשפחות בני קיבוץ ובני זוג של בני קיבוץ, שהגיעו לגור בקיבוץ לפני ההחלטה על תקנון הקליטה החדש ( 12.2016 ), לא יידרשו לשלם את תשלומי הצטרפות לצדק מגדל.

שבת שלום

אביב מן, מנהל הקהילה

————————————————————–

משולחנו של מרכז המשק.

חום הקיץ משפיע על כולם: על הזבובים, על הפרות ברפת , ויותר מכל על בני האדם…

בתקופה זו אנו עוסקים במספר פרויקטים גדולים: התקנת מערכת ליצור חשמל סולארי על גגות הרפת – מערכת שתפעל במתכונת מונה נטו: כל קילווט חשמל שמיוצר על ידי המערכת מזוכה במחיר קילווט נצרך מחברת החשמל – התקנת המערכת כבר הושלמה, למעשה, ונותר רק לחברה למערכת החשמל הכללית.

פרויקט נוסף הנמצא בביצוע הוא קוו מים חדש, בין איזור הוורטיגו לבין השער הראשי. קוו זה מיועד לתגבר את מערכת המים הקיימת לטובת עמידה בדרישות למערכות כיבוי אש בעסקים שונים , להחלפת צינור ישן ומועד לדליפות, וכן לעמידה בצרכים עתידיים לאספקת מים לאזור המגורים. חלק ממימון הפרויקט מגיע מכסף שנצבר לזכותנו במשרד החקלאות במסגרת הסכם המים .

מועדון הנוער: המבנה החדש עומד על תילו, ובימים אלו מתחילים בעבודות הגמר שאמורות להסתיים לפני החורף.

חידוש התשתיות בשכונה המערבית – פרויקט הדגל המורכב ביותר – העבודות נמצאות בעיצומן וכך גם המטרד לדיירים . אנו עושים כמיטב יכולתנו לתמרן בין דרישות התכנון, בקשות הדיירים, והצורך לעמוד במסגרת התקציב ובלוח הזמנים הצפוף – החורף עוד נראה רחוק אך גם הוא יגיע מתישהו… ועד שיגיע החורף ויסתיימו החום הגדול, האבק, הזבובים וכל השאר, אין לנו אלא להתאזר בסבלנות, להתכונן לחגיגות התשעים. ועם קצת רצון טוב, סובלנות ונכונות להקשבה, אין לי ספק שיהיה נעים יותר לכולנו.

שבת שלום,

רועי, מרכז משק

————————————————————–

ומה חדש בתחום התרבות והחברה? בעיקר חג ה 90 כפי שבטח כולכם מרגישים. ההכנות בעיצומן. באוירה טובה. עם הרבה צחוקים והשקעה של חברים רבים שבחרו לקחת חלק במשחק ובשירה. למעוניינים להצטרף – החזרות לריקוד מתקיימות אחת לשבוע וזו ההזדמנות להצטרף עם הילדים ולתרום מכישרונכם ולנטוע זכרון אישי מהחג המרשים הנרקם לנגד עינינו. אז מתי? יום שלישי ה 8/8. איפה? במגרש המקורה. מ 17:30 ילדים ומ 18:15 מבוגרים.

והקלטות לשיר נוסף למופע יתקיימו ביום רביעי ה 24/8 בשעה 19:00 – בואו בהמוניכם. את השיר נלמד באולפן.

וחוץ מה-90 – אז מה עוד?

ריצת לילה ב 10/8 באירוע הספורטיבי הכי שווה שיש. נפגשים בשעה 20:15 ליד השער הירוק (בית ורדי) ומסיימים בבריכה ברחצה לילה וכיבוד מפנק. שימו נעלי ספורט וצאו לדרך. לפרסום ריצת לילה לחץ כאן.

הסיפריה מסיימת להשתפץ בימים אלו ותיפתח שוב לשימוש החברים ביום ראשון ה 13/8. בואו לשטוף את העיניים ולהנות מספר טוב. תודה גדולה לגלית פליישר ואביגיל פלד על הובלת הפרוייקט, ליונתן טל ואיתי לוי ניר לצוות הנוי ולמפעל על ההתגייסות והעזרה ולמתגייסים האנרגטים גל בריל, רחלי מוצרי, בועז שטייף וגיא חונה.

חגיגת סוף קייץ בבית:

הפנינג חוגים וחזרה לשיגרה – 30/8 יום ד’ משעה 16:30 בדשא הסיפריה. בואו לטעום מהחוגים שיהיו לנו השנה.

קמפינג בבריכה – 1/9 יום ו’ החל משעה 18:00 וכמה שיתחשק… עם שפע הפעלות לגדולים וקטנים, קבלת שבת. פרטים בהמשך…

וכמובן ה 15/9 עם חג ה 90 הגדול. אחרי המופע מסיבה חברתית בסילו ובשבת ה 16/9 הפנינג מתנפחים בבריכה. אספו כוחות לחגיגה..

שבת שלום. שי

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן