04/10/2017 • מה קורה בבית?

לחברים שלום

לאחר הפסקה של מספר שבועות בדיווחים מסיבות של חופשים וחגים אנו מתחילים לחזור לשיגרה של דיווחים תלת שבועיים.

1.תהליך שיוך הדירות

לפני שבועיים הוגשו כל תיקיות החברים ובשבוע שעבר קיבלנו את המכתב המצורף מטה, המאשר כי כל החומרים התקבלו במנהל. חשיבות המכתב הוא כי במידה והתהליך יתמהמה במנהל, והנחות איזור העדיפות ישתנו, נוכל לקבלת ההנחות שהיו בתוקף במועד הגשת המסמכים. במקביל אנו ממשיכים לקדם את הנושאים של החברים שלא השלימו את תהליכי השיוך. לצפיה במכתב המנהל לחצו כאן

2.מאבק בהקמת שדה התעופה

לאחר תקופה שנוצר הרושם ( לא ברור על ידי מי ) כי הנושא הוכרע, יש התעוררות מחודשת של כל נושא המאבק בכל האזור. כפי שפורסם הוקם צוות מקומי – גל בריל, חגי רבן, שי בירן ואנכי שתפקידו להביא את נושא המאבק של רמת דוד לדיון והכרעה ציבורית. הצוות מכין כיום את הרקע לדיון הציבורי לקראת מפגש חברים עם מומחים בתחום. מפגש ראשון יתקיים ביום חמישי ה 19/10 בשעה 20:30 בסילו. חשוב מאוד שתגיעו לשמוע ולהביע דעה.

3. עדכוני חינוך

שנת הלימודים נפתחה כסידרה הן בגיל הרך והן בחינוך הבלתי פורמלי.

גן צעיר: השנה קיבלנו תקן לגן הצעיר, דבר שהקטין משמעותית את העלויות של הגן בפרט ומערכת הגיל הרך בכלל – משרד החינוך באמצעות המועצה מממנים את עלות הגננת ומשתתפים בעלות הסייעת וכן מקציבים תקציב אחזקה , יתרון משמעותי נוסף בהכרה בגן הצעיר הוא כי הוא נכנס תחת מטרייה של גורם רשמי ולא נמצא תלוי בין התמ”ת ( 0-3 ) למשרד החינוך ( 4-6 ). במהלך החופש הגדול הפעלנו לחץ גדול על המפקחת בניסיון להשאיר את גליה הגננת אצלנו, ולא להידרש לקלוט גננת חדשה על כל המשתמע מכך, ובשבוע האחרון של החופש התבשרנו כי גליה תישאר הגננת בגן הצעיר.

אנו בוחנים בימים אלה את המשמעויות הכספיות של החיסכון בעלויות וכן את ההשלכות של העובדה כי גליה עוברת לעבוד תחת משרד החינוך על תפקוד הצוות. בהתאם לתוצאות הבחינה יתקבלו החלטות גם לגבי מחיר שכר הלימוד בגן צעיר וגם בנושא הצוות – כפי שסוכם עם הורי הגן.

מרכזון: הבניין החדש הולך ומושלם וההתרגשות בשיאה. השנה אנו מתכוונים לשים דגש על פעילות הנוער מתוך כוונה ברורה להעלות משמעותית את מספר בני הנוער הלוקחים חלק משמעותי בפעילות וכן בחיבור לקהילה.

אנו לא חוסכים במשאבים ומקווים שיחד עם ההורים נצליח לעמוד במשימה – חברת נעורים פעילה ומשמעותית.

תהליך אסטרטגי: בשבועות האחרונים התחלנו בתהליך בחינה של ההתאמה של מערכת החינוך בקיבוץ לאתגרים ולדרישות החיצוניות המשתנות. צמצום המשאבים כתוצאה מרפורמת המיסוי בקיבוצים לצד מתן חלופות מסובסדות ע”י המדינה, וכן שינוי ההעדפות של ההורים מביא אותנו להתמודד עם מידת ההתאמה של החינוך הקיבוצי המסורתי למציאות העכשווית.

התהליך מלווה ע”י ייעוץ של התנועה הקיבוצית, אשר מנוסים מאוד בתהליכים מהסוג הזה ומחוברים לשטח ולדילמות החינוכיות בקיבוצים. התהליך יכלול שיתוף ציבור, התלבטות והחלטה ציבורית על הפיתרון לדילמות המורכבות של החינוך לאן.

4. שיפוץ בית עיינות

לשמחתנו התבשרנו בחודש האחרון כי זכינו להיכלל בתוכנית להשתתפות במימון שיפוץ בתי אבות סיעודיים של הביטוח הלאומי.

משמעות הזכייה היא כי נקבל השתתפות של 50% בשיפוץ המתוכנן בבית עיינות – עלות השיפוץ בסך 500 אש”ח ( 50/50 ). השיפוץ יתבצע במהלך 2018, ומטרתו לאפשר לנו לעמוד בדרישות הרפורמה של בתי הסיעוד של משרד הבריאות, ויאפשר לנו להמשיך להפעיל את הבית הסיעודי בצורה מוסדרת וחוקית מבחינת משרד הבריאות.

5. מטפלת שטח חדשה

לאחר שנים רבות של עבודה במסירות אין קץ בטיפול בחברינו הותיקים מסיימת אביגיל פלד את עבודתה כמטפלת שטח ויוצאת לגמלאות.

בתום יציאה למכרז להחלפת מטפלת השטח , נבחרה מורן שבתאי והיא תחליף את אביגיל החל מתחילת חודש אוקטובר.

אנחנו רוצים להודות מקרב לב לאביגיל על תרומתה לרווחת הוותיקים ולאחל למורן הצלחה בתפקיד החדש.

6. נושאים מרכזיים על הפרק של הנהלת הקיבוץ

בחודשים הקרובים – נתמקד בנושאים הבאים:

גיבוש המלצות צוות צמצום והתייעלות ( שהוקם בעקבות הרפורמה במס ) – והכנת תוכנית שנתית , קידום עדכון והסדרת תקנון הפנסיה ותקנון הסיעוד, תוכנית השקעות בקהילה ל- 2018, סיום תשתיות שכונת השרון, הסדרת נושא השכרות הדירות לחברים ( בהמשך לשיוך הדירות הקנייני ), בהמשך לאסיפה – סיום ההחלטה על מתחם הבא לבנייה.

7. פרידה מחברנו עמוס שחר

ביום ראשון הופתענו לשמוע על פטירתו של עמוס, ואמש נפרדנו ממנו בהלוויה מכובדת ומרגשת. קהילת רמת דוד מרכינה ראשה ומחבקת בחום גדול את רינקה ואת ארבעת הילדים ומשפחותיהם, שלא תדעו עוד צער .

חג סוכות שמח

אביב מן

מנהל הקהילה

——————————————————————————-

מתרבות הקהילה

נחגוג היום יחד את ערב חג סוכות בארוחת חג וטקס. לאוכלים ניפגש בשעה 19:00 ולכל המגיעים לטקס מוזמנים להצטרף בהמשך – הטקס יתחיל ב 20:00.

ביום שני ה 9/10 נקיים סרט בסוכה בשעה 18:30 ומפגש עם יואב קוטנר בשעה 20:30 שיספר על יצירתו של אריק אינשטיין. מומלץ!

בתאריך 17/10 בשעה 17:00 תתקים שעת סיפור הצגה בסיפריה – פרטים בהמשך.

יום ספורט חוזר ובגדול – שמרו את התאריך – 28/10/17 . לא כדאי לפספס…

במהלך חודש נובמבר נקים סדנת דחק בתמיכת המועצה הבאה לתת מענה לתמיכה בחברים בעת מצבי חירום. הסדנא איכותית ובה נזכה לארגזכלים חשוב ומשמעותי. לפרטים והרשמה מוזמנים לפנות לצוות צח”י רווחה טלי מור, קרינה ניניו, דקלה יוחאי רוטמן ושי בן דוד.

חג שמח לכולנו

שי

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן