04/11/2016 • מה קורה בבית? 4/11/16 (מורחב: מנהל קהילה ותשתיות)

משולחן מנהל הקהילה

לחברים שלום, מרוכז דיווח תקופתי על הנעשה בקהילה:

1.שיוך דירות

בקידום תהליך שיוך הדירות אנו מטפלים בכמה ערוצים במקביל:

הגשת התיק למנהל – לאחר שסוף סוף הסתיים הליך אישור התב”ע החדשה אנו מבצעים בשבוע הבא בכנות סופיות להגשה ביחד עם עורכי הדין המלווים את התהליך , ולהגיש את התיקים למנהל ביום ב’ – 14.11

תשלומי איזונים – המועד האחרון לתשלום האיזונים וקבלת ההנחה המקסימלית על תשלום מזומן הסתיים. תמונת המצב היא מעודדת מאוד – מרבית החברים שילמו ואו הסדירו את תשלומי האיזונים לקיבוץ. אנו נמצאים בעיבוד המספרים הסופיים ונדווח על כך בדף מידע הבא.

הסדרות גבולות בתוך המגרש המשותף– גם כאן אנו נמצאים עם מספר נמוך שעדיין לא הוסדרה המחלוקת בין השכנים בתוך המגרש המשותף. אנו מעריכים כי כעת נוכל להפנות יותר זמן ניהול לקידום העניין במטרה למצוא פתרון מוסכם לכל המחלוקות.

טיפול בחריגים – נושא הטיפול בחברים שאינם מקיימים את החלטות הקיבוץ בנושא השיוך יעלה לסדר היום בקידום תהליך השיוך. הסיבה שלא עסקנו בזה באינטנסיביות היא כי ריכזנו את המאמץ בגביית תשלומי האיזונים ובקידום הגשת התיק למנהל. הסיבה שחשוב לנו לעסוק בנושא כעת היא כי חברים הנמצאים במחלוקת מול הקיבוץ עקב הפרת החלטות הקיבוץ לא יוכלו לגשת ולרשום את המגרש במנהל וחשוב לנו למצוא פתרון מוסכם לכל המחלוקות לפני שנקבל שומות ( מחירים ) לתשלום מהמנהל.

2.מכרז מרכולית

מכיוון שהמרכולית נמצאת בגרעון תקציבי משמעותי , ומכיוון שלא הצלחנו ( ינון ואני ) למצוא פתרון ניהול תפעולי מוסכם להביא את המרכולית לאיזון כלכלי , סיכמנו כי ינון יסיים את תפקידו בניהול המרכולית. בנוסף סוכם כי ינון יישאר בתפקידו עד סוף השנה ויאפשר לעשות תהליך החלפה מסודר.

כדי להגדיל את הסיכויים שהאלטרנטיבה הניהולית או התפעולית תשיג את היעדים בתחום השירות והיעדים התקציביים להפעלת המרכולית אנו מתכוננים לשלב ליווי כלכלי של בעל מקצוע למנהל שייבחר, ובמידה ולא יימצא מנהל מתאים יבחן שילוב של חברה חיצונית בהפעלת המרכולית.

עדכונים בדפי מידע הבאים:

1.תוכנית שנתית

התחלנו להיערך להכנת התוכנית התקציבית השנתית, הן בענפים המשק והן בפעילויות הקהילה. השנה אנו מתכוונים לשלב סקר שביעות רצון מהשירות לחבר, כחלק מתהליך שיפור השירות וכן במטרה לנסות לחבר בין הדגשים לתוכנית לבין התובנות שיעלו מהסקר. לו”ז להבאת התוכנית לאישור החברים – תחילת ינואר 2017

2. תקנון קליטה

הדיון בנושא התקנון הסתיים בהנהלת הקיבוץ, הועלו מספר הערות לגבי התוכן והניסוח והתקנון הועבר להטמעת ההערות על ידי עורך הדין המלווה. הנוסח הסופי יוצג לחברי ההנהלה, ויובא לדיון ואישור באסיפה ובקלפי.

3. תקנון סיעוד

הדיון על תקנון הסיעוד טרם הסתיים בהנהלה , עם סיום הדיון בהנהלה (אמצע דצמבר) נקיים תהליך שיתוף ציבור כדי להציג ולהבהיר את עקרונות התקנון וכן לענות בצורה ממוקדת על שאלות החברים. בתום התהליך יובא התקנון לאישור האסיפה והקלפי.

4. פנסיה

צוות הפנסיה מגבש בימים אלה הצעות בנוגע לגובה תשלומי הפנסיה, וכן בנושא מנגנון הבקרה שיאפשר פיקוח וטיפול במצב הצבירה הפנסיונית של כלל החברים. וזאת כדי למנוע מצב של צבירת גרעון אקטוארי (פער בין הפנסיה הצבורה לפנסיית הרשם ) לחברי הקיבוץ. הנושא סבוך ומורכב ולכן יש לייצר הבנות חברתיות ותשתית מידע על מנת להתמודד איתו.

שבת שלום – אביב מן

דווח לחברים – טיפול בתשתיות אחזקת מבנים:

נמסר ע”י רועי רבן ויוסי מלכי – בחודשים האחרונים טופלו הנושאים הבאים:

1 טיפול שוטף בתקלות בתחום המים , ביוב, וחשמל בבתי החברים, במבני ציבור ובשטחים הציבוריים.

2 תאום וקשר שוטף עם המשפחות הבונות בתים או משפצות בכל הקשור לתשתיות.

3 הותקנה תקרה אקוסטית בבתי הנעורים נשר ורקפת.

4 העברת מועדון נוער למבנה זמני (המכבסה) ליד המזכירות.

5 מתחם ישיבה לחברים ליד בית עיינות –ביוזמת בלומה זינגר.

6 חידוש מגרש הפטנג. בתמיכת המועצה .

בתוכנית להמשך:

א. הקמת מועדון נוער חדש.

ב. המשך חידוש שבילים בשכונה המערבית.

ג. השלמת תשתיות ציבוריות בשכונת השרון – לאחר סיום הבנייה.

ד. שדרוג אתר הקומפוסט.

ה. הכנת תשתית זמנית לנקודות אשפה בשכונה המערבית ובשכונת השרון.

ו. תיקון מדרגות שבורות בבתי החברים.

ז. שיפור מערכת הניקוז לקראת החורף.

—————————————————————————————–

עדכוני תרבות וקהילה

החגים מאחורינו. עם שלל אירועים שמחים וגדולים. באתר מפורסמים תמונות מהאירועים השונים להנאתכם – לחצו כאן. מוזמנים להנות ממזכרת ערב סוכות – סרטים שהוכנו לכבוד החג. לצפיה בסרטים לחץ כאן. תודה לצוות החג שעשה והשקיע וחשב על הכל – לדנה קושניר, עידן אילוז, עדי חונה, עודד גרינהוט, לילי פודין, ליאת מלכי, יולית חונה מאיר ישראל ויעלה מילר ולכל החברים הרבים שעזרו. היה חג לתפארת.

צוות חנוכה כבר החל לעבוד במרץ על חג מושקע ומלא אור. דרושים מתנדבים למסיבת הסילבסטר – אם אתם אוהבי מסיבות – אנחנו מחפשים אתכם – בואו להרים מסיבה!

חגיגות ה-90 בראשיתן. הוגשה בקשת תקציב להנהלה אשר מאגדת בתוכה מופע קיבוצי בהפקה מושקעת ומספר פרוייקטים ואירועים לאורך השנה. נשמח לשותפים נוספים לצוות – העבודה מרובה!

הסילו יהיה פתוח מהיום ה 4/11 בכל יום שישי משעה 21:30. מתחדשים כל הזמן. יש שולחן בילארד. יש לוח קליעה. יש מוזיקה טובה וחברה מצויינת. בואו לפרגן. אנחנו נהיה שם! חברים המעוניינים לתת משמרת בכייף – מוזמנים לפנות למורן שבתאי או אלי.

שעות סיפור חמימות ינעימו את זמננו בחודשי החורף. מוזמנים להתעדכן בפרטי שעת סיפור לחודש נובמבר. הורים יקרים מתבקשים לשמור על השקט ועל ילדיהם על מנת שנוכל לקיים את הפעילות בשקט ובנעימות.

———————————————————————————————————————

מזל טוב למשפחת זינגר – עמית ושחר, הסבים שוקי וסמדר, יעל וגיא, סבתא רבא בלומה וכל חמולת זינגר להולדת אלמה.

מזל טוב למשפחת קולונימוס – ניצן, איתי, עמית וטל להולדת הבת עדי.

שמחים איתכם ובישלולה מפנק מכל הלב בדרך אליכם.

אתר ההודעות של הקיבוץ עבר בתקופה האחרונה מסיכום שבועי לסיכום יומי דבר המאפשר לשלוח דרכו הודעות רלוונטיות מבעלי התפקידים בקיבוץ וההודעות מתקבצות ונשלחות אליכם פעם ביום. המעוניינים לשנות את תדירות ההודעות יכולים לעשות זאת בקלות בפרופיל האישי. עם זאת מומלץ לתת צאנס לעדכון היומי – אנחנו משפרים אותו כל הזמן על מנת שיהיה רלוונטי ואקטואלי עבורכם. מוזמנים לעלות הודעות ופרסומים ע”י שליחת מייל לכתובת: [email protected]

סוף שבוע נעים. שי

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן