09/01/2018 • מה קורה בבית

לחברים שלום

להלן דיווח על הנעשה בקהילה

1. תקציב 2018

כללי / מאקרו:

כל קיבוצי התנועה הקיבוצית עוברים טלטלה עזה עם הבנת המשמעויות של תוכנית המיסוי החדשה. התוכנית החדשה הביאה לצמצום דרמטי בכל התשלומים שבעבר השתמשו בהם הקיבוצים כדי לממן את הערבות ההדדית – בריאות – חינוך – רשתות בטחון פנימיות. ההסבר לשאלה איפה הכסף היא שבעבר היה הקיבוץ מקבל חזרה את תשלומי הביטוח הלאומי ומס ההכנסה שניגבו ממשכורות החברים – ומשתמש עם הכסף הזה לערבות ההדדית. היום כאשר סכומים אלה עוברים למדינה ברור לגמרי שיש למצוא שיווי משקל חדש בין המקורות לשימושים של כל קיבוץ. זאת על מנת למנוע מצב של הפיכת הקיבוץ לישוב קהילתי עם ערבות הדדית מינמאלית.

מיקרו:

המשמעות של השינויים על רמת דוד הוא קיטון בהיקף של כ- 1.4 מיליון ₪ במקורות הקהילה. בשנת 2017 השתמשה הקהילה בהלוואה של 1 מיליון ₪ מהעסקים , הוקם צוות בראשותו של אורי שובל היו”ר כדי להביא הצעות החלטה להתמודד עם המיליון החסר. בגלל שמדובר בצמצמום גדול מאוד ומתוך רצון לעשות שינוי מדורג שיאפשר לשמור על הקהילה האיכותית שלנו, אנו מציעים השנה להקטין את התקציב ב- 250 אלף ₪ , ולהשתמש בהלוואה נוספת מהעסקים בגובה 750 אלף ₪. הנהלת הקיבוץ החלה את הדיון בתקציב 2018 והוא מתוכנן להגיע לאישור האסיפה עד סוף החודש.

2.מרמת דוד לנבטים ולאילת

לרגל העשור להשתתפות הקיבוצית באיש הברזל ה”ישראמן” הוחלט כי השנה נגיע לאילת בריצה.

עם התקדמות המאבק נגד התוכנית הדרקונית להקים את נתב”ג 2 בעמק הוחלט לשלב בין המרוץ לאילת למרוץ לעקירת רעיון נמל התעופה בעמק והעברתו לנבטים.

הפרוייקט יוצא לדרך ביום חמישי הקרוב, 11/1 בטקס והזנקה גדולים ומתוקשרים שיתקיימו בשעה 7:30 בבוקר בסמוך לאולם הספורט של גבת בהפקה מקומית של חברי קיבוצנו ובתמיכת המועצה. בדרך לעבודה או לבית הספר בואו לשתות קפה, לעודד כנגד המאבק החשוב ומוזמנים כמובן גם לרוץ בשדות בריצה המונית עד כפר ברוך או עד תחנת הרכבת הישנה בכפר יהושע – משם באוטובוס חזרה לנקודת ההזנקה – צפויות הרבה הפתעות באירוע – זקוקים לכל אחד מכם!

3.מרכזון חדש

אנו מפעילים לחץ רב לפתיחת המרכזון החדש בשבועות הקרובים, נכון לעכשיו מה שמעקב את הפתיחה הם קבלת אישורי גורמי הרישוי השונים. התחלנו לארגן את טקס הפתיחה בנוכחות ראש המועצה, אנו עושים כל מאמץ לקיים את הטקס בינואר ולהתחדש בבניין חדש שיעזור בבנייה של שכבת נעורים פעילה ותוססת.

4. כלבת

הנחיות מד”ר גלית וונדר רופאה וטרינרית רשותית – מועצת עמק יזרעאל וזו לאחר שאובחן תן חיובי לכלבת ביום ראשון האחרון בנהלל ובסוף השבוע בכפר תבור.

יש לוודא שכל החיות שברשות החברים מחוסנות בתוקף לכלבת. יש להלך עם כלבים ברצועה בלבד – אסור לאפשר לכלבים לשוטט חופשי. זכרו! כלב משוטט מהווה מטרה להפצת הכלבת ע”י תנים. למכתב מהמועצה בנושא לחצו כאן.

מוקד המועצה פעיל 24/7 במידה והבחנתם בחיה חשודה או בתן חשוד יש לדווח מידית בטלפון 04-6520100.

5. מכרז למפעיל בריכה לעונת הרחצה ב-2018

עם סיום תפקידו של שוקי בניהול הבריכה ובהתאם לאילוצי התקציב אנו מתחילים להיערך לעונת הרחצה לשנת 2018 כבר בתקופה הקרובה. אנו פותחים מכרז פנימי למפעיל/ת בריכה מוסמכים אשר יהיו אחראים גם על התפעול השוטף של הבריכה – בעונת הרחצה הקרובה. חברים המעוניינים להתמודד על התפקיד מוזמנים לפנות במייל אלי [email protected] או אל שרה מש”א [email protected] .

אנו מודים לשוקי על עבודתו המסורה ועל השירות המקצועי והנעים לו זכינו בעונות האחרונות. תודה!

6. פרידה מחברינו היקרים

בשבועות האחרונים נפרדנו בצער רב מחברנו היקרים – אברהם אשכנזי, אתל שביט ומשה פלד. חברי קהילת רמת דוד מחזקים ומחבקים את המשפחות בכאבם הגדול.

בברכה,

אביב מן, מנהל קהילה

————————————————————————

ובקהילה בין החגים ועדין הרבה קורה…

*נכתב למעלה על אירוע “רוץ העמק – אנו לך משמרת” שיפתח ביום חמישי הקרוב בשעה 7:30 וכולו הפקה מקומית של חברי רמת דוד. טקס גדול יתקיים גם ביום שישי ה 19/1 בהגעת המרוץ לנבטים. הסעה תצא מרמת דוד בסביבות 7:00 ונשמח לנוכחות גדולה של חברי רמת דוד באירוע הצבוע בצבע המאבק, הרוח הספורטיבית והפגנת סולידריות עם תושבי הדרום. הרשמה אצלי- 0528346805 .יש עוד מקומות. לפרסום לחץ כאן.

*הערב, יום שלישי בשעה 17:30 במועדון 60+ מפגש משחקי חשיבה. מוזמנים להצטרף.

*קבלת שבת תתקיים ביום שישי הקרוב ה 12/1 בשעה 18:30 בסילו. כל משפחה מביאה עימה מנה עיקרית + תוספת/סלט/קינוח. מחכים לכם.

*2 קורסים חדשים נפתחים בימים אלו בקיבוצנו ומי שנזכר מאוחר עדין יכול להצטרף…

קורס ערבית – 12 מפגשים – החל מיום חמישי הקרוב ובכל חמישי בין השעות 19:30-21:00 במועדון 60+

קורס נאמני חיים של מד”א – 5 מפגשים של 4 שעות – בימי שני החל משבוע הבא במועדון 60+.

בנוסף קורס חובשים וקורס נהגי אמבולנס מתוכנן להיפתח במועצה בשבועות הקרובים ללא עלות. ויש עוד מקום.

לפרטים והרשמה מוזמנים לפנות אלי 052-8346805

*חג טו בשבט יחוג אצלנו השנה ביום שבת ה 3/2 בבוקר. שריינו לכם – כדאי! פרטים בהמשך…

*עיתון הדפים הבא יוצא בסוף החודש – מוזמנים לכתוב, לצלם ולהעביר חומרים עד ה 17/1 לרוני.

בברכת המשך שבוע טוב

שי

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן