10/03/2017 • מה קורה בבית? דיווח מיו”ר הקיבוץ, מנהל הקהילה והתרבות. חג שמח!

משולחן מנהל הקהילה – אביב מן

לחברים שלום, מצ”ב דיווח על הנעשה בקהילה

1.מועדון נוער חדש

השבוע התקיימה פגישת הנעה של הפרוייקט ביחד עם נציגי הקיבוץ , המועצה והקבלן המבצע. בשבוע הקרוב אנו משלימים את פינוי המבנה על מנת להתחיל בהריסה ובבניית המועדון החדש בשבועות הקרובים. בהמשך נפרסם הנחיות לכל נושא הגבלות התנועה ונהלי בטיחות בתקופת הבנייה.

2.קליטה לחברות

כפי שפורסם בעבר התחלנו לקלוט את משפחות בני הקיבוץ שגרו כאן וחיכו תקופה ארוכה להתקבל לחברות. התהליך מתבצע בהתאם לתקנון הקליטה החדש ולנהלי הקיבוץ, והוא כולל –מבדקי התכנות כלכלית – > פגישה עם ועדת הקבלה – > ( במידה ויש המלצה חיובית) חתימה על מסמכי הצטרפות ותשלומי הקליטה – > אסיפה וקלפי.

בני קיבוץ המעוניינים לחזור הביתה ולהיקלט לחברות מוזמנים לפנות אלי או למזכירות. קליטת בני זוג של חברי קיבוץ – במקביל אנו מתחילים בתהליך של קליטת בני זוג של חברים. בקיבוץ יש כ- 9 בני זוג העומדים בהגדרות תקנון הקליטה החדש לקליטת בני זוג. בימים הקרובים ישלחו מכתבים לבני הזוג ובמקביל מוזמנים לפנות אלי או למזכירות על מנת להתחיל בתהליך.

3.המשך תהליך שיוך הדירות

אנו עומדים לקראת שלב החתימה על חוברות השיוך הקנייני. התהליך יכלול מפגשי הסבר / ריענון לחברים על עקרונות חוברת השיוך הקנייני – המפגשים הראשון יתקיים ב 20/3 בשעה 20:00 בחדר האוכל. החלק השני של התהליך הינו חתימה על חוברות השיוך הקנייני. הליך החתימה יתבצע בצורה מרוכזת וחברים יקבלו הזמנה ליום ושעה להגיע ולחתום על החוברות מול עו”ד + נציג הקיבוץ. החתימה על החוברות יתבצעו במהלך חודש אפריל – לאחר פסח.

4.תקציב 2017 והיערכות לגזרות המס

לאחר אישור התקציב אנו ניצבים בפני שתי משימות לא פשוטות :

הראשונה – לדאוג שענפי הקהילה יעמדו בתקציב שנקבע אשר כולל צמצום משמעותי של ההוצאות בכל ענף.

השניה – להכין תוכנית אסטרטגית לשנים הקרובות שתאזן בין הוצאות הקהילה לבין המקורות החדשים שהצטמצמו בעקבות שינויי המס והקטנת ההכנסות מענף ההשכרות ( כתוצאה מהשיוך ). הצוות האסטרטגי עליו הוחלט באסיפה התכנס בפעם הראשונה וחילק משימות בין חברי הצוות. מתוך כוונה לגבש תוכנית בחודשים הקרובים. בדיווח של אורי מטה תוכלו לקבל פירוט בנושא.

5.פרוייקטים בתשתיות

לצד כניסה לביצוע מועדון הנוער החדש אנו עוסקי כעת בשני פרוייקטים גדולים בשכונה המערבית:

  1. ביצוע שבילים חדשים – לאחר יציאה למכרזי קבלנים נשארנו עם שני קבלנים פוטנציאליים. השלב הבא הוא בחירת הקבלן הזוכה, הגדרת מספר השבילים שיבוצעו 3 או 5 בהתאם למקורות הכספיים , וכניסה לביצוע בפועל. אנו מעריכים כי נוכל להתחיל ביצוע בחודש מאי.
  2. תכנון מתחם הבוסתן – לאחר שהוחלט כי מתחם הבנייה הקרובה יהיה בבוסתן, אנו נמצאים בשלבי תכנון מתקדמים של המתחם. התכנון הינו על כל המגרשים במתחם ( 11 ) למרות שבשלב זה אנו משווקים רק 6 מגרשים.

בנוסף למגרשים עוסק התכנון בשביל היקפי וכן חניות בצד המערבי של השכונה המערבית על מנת לתת מענה למצוקת החנייה הגדולה באזור זה. ההערכה היא כי התכנון וכתב הכמויות יסתיימו במהלך חודש אפריל. כניסה לביצוע התשתיות בבוסתן מתוכננת לקראת סוף השנה.

חג שמח ושבת שלום

אביב מן, מנהל הקהילה

——————————————————————-

דיווח מיו”ר הקיבוץ – אורי שובל

הפעם רוצה לדווח על תחילת עבודת צוות להכנת תכנית רב שנתית לקהילה.

הצוות הוקם עקב ירידה דרמטית במקורות הקהילה. הירידה נובעת מהחלטות הממשלה בנוגע למס הכנסה וביטוח לאומי ובנוסף ירידה בהכנסות מהשכרת דירות של כ 200 אש”ח בעקבות שיוך הדירות. פעולות אלה אילצו אותנו להביא לאישור תקציב 2017 גרעוני שנדרש לתמיכה מהעסקים של כ 1 מיליון ₪ מעבר לתמיכה הרגילה של העסקים בקהילה: פנסיה, סיעוד, שיוך, תשתיות. מטרת הצוות היא להביא תכנית רב שנתית המראה יכולת של הקהילה לחיות ממקורותיה, זאת בהנחה שלעסקים יהיו גם שנים פחות טובות.

כפי שדיווחנו בהנהלה ובאסיפה, הצוות כולל את החברים: חנן רבן, רועי רבן, אביב מן, שרון ורדי, הילה פרסקו, אורי פלד נקש, נעמי גדרון, יוספי דגני, דני יניב ואורי שובל.

בישיבה הראשונה קיבלנו החלטה להתחלק לצוותי עבודה שיבחנו את הנושאים העיקריים המשפיעים על תקציב הקהילה.

  1. להביא להנהלה ואח”כ לאסיפה, הצעה מפורטת להפרטת ביטוחי הדירות והבריאות(קטסטרופות). יוכן ע”י אביב והילה. הנושא הוגש במסגרת תקציב הקהילה2017.
  2. צוותים לבחינת התקציב (במודגש רכזי הצוותים):

חינוך: אורי פלד, דני יניב.

משרות בקהילה + כלליות : יוספי דגני, שרון ורדי, חנן רבן.

נוי + חצר + בריכה + תרבות: נעמי גידרון, אורי שובל.

תוספת הכנסות: שרון ורדי, רועי רבן.

  • הילה פרסקו ואביב מן משתתפים בכל הצוותים.

לו”ז: הצוותים נפגשים לפחות פעם בשבועיים (אורי שובל מוודא ביצוע). בעוד 6 שבועות נקיים ישיבת צוות משותפת בה, הצוותים יציגו את מצב עבודתם. צוות חינוך חייב לסיים את עבודתו עד אמצע מאי.

שבת שלום, אורי שובל.

———————————————————————————

ד”ש מהתרבות ועוד…

*פורים כבר כאן. עקב מזג אויר גשום מחר נתחיל את העדלאידע והפנינג פורים בשעה 15:00. נפגשים ברחבת המזכירות – בבקשה לדייק! פלאפל/פיצות ניתן יהיה לקנות במזומן במקום.

*מסיבת פורים מבוגרים – פסטיבל כל החגים – תתקיים ביום שישי הבא ה 17/3 משעה 22:00 בסילו. עלות כניסה:חברים-30 ש”ח אורחים 70 ש”ח. יש פרסים שווים במיוחד השנה – מוזמנים להשקיע! לפרסום החג לחץ כאן

*ביום שלישי ה 14/3 בשעה 17:30 נחגוג במועדון 60+ פורים עם מוניקה וחני – כולם מוזמנים!

*טיול אביב לעוטף עזה – 21/3 – ההרשמה בעיצומה. לתוכנית הטיול מוזמנים ללחוץ כאן . הרשמה אצל נעמי או שי.

*טיול 90 – רשמו לכם תאריך לטיול קיבוץ רב דורי לרגל חגיגות ה 90 ב 19-20/5. ההרשמה החלה – מספר החדרים מוגבל ולכן מוזמנים למהר להירשם. לפרטים נוספים מוזמנים לפנות לאורי פלד נקש, שי בירן, דובי גדרון, יוספי דגני וג’קי מילר.

לטופס הרשמה ופרטים לטיול 90 לחצו כאן

*שתילות אביב בגינה הקהילתית -השתילות יתקיימו ב 30/3- חברים המעוניינים להצטרף ולקבל ערוגה לטיפוח מוזמנים לפנות לעדית בארי/אילת מילר. לקראת השתילות נקיים מספר מפגשי עבודה והכנות – מוזמנים.

חג פורים שמח ונעים לכולנו, שי

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן