10/05/2020 • מה קורה בבית

 

לחברים שלום ושבוע טוב

אנו חוזרים לשגרת פרסום על הנעשה בקהילה ובקיבוץ שלא רק בפרספקטיבה של משבר הקורונה:

1. איוש הנהלות ונבחרי ציבור

  • לאחר דחייה של בחירת הנהלת הקיבוץ אנו מתוכננים לקיים לקראת סוף החודש ( מאי ) אסיפה ולאחריה בחירה בקלפי של חברי הנהלת הקיבוץ החדשה.
  • יו”ר קיבוץ – אנו מחדשים את תהליך איתור היו”ר בימים הקרובים.
  • מנהל קהילה – תהליך בחירת מנהל הקהילה יובא בשבועות הקרובים לדיון בהנהלה – מתוך כוונה להשלים אותו עד מועד סיום הקדנציה – סוף יוני.

2. השלכות תקציביות של משבר הקורונה – על מנת להיערך מול ההשלכות התקציביות של המשבר בוצעה הערכת מצב הן בעסקים והן בקהילה במטרה להבין את גובה הגירעון בתקציב הקהילה. הנחות העבודה הן כי העסקים יאלצו להעביר פחות תמיכה לתקציב השוטף וכן תיקטן היכולת לממן את השקעות הקהילה בגובה התכנית.

בצד הקהילה המשבר גרם לתוספת עלויות שלא תוקצבו בתקציב המקורי – בטחון, תשלומי ביטוח לאומי לעובדי קיבוץ בחל”ת , חינוך ועוד… בנוסף אין עדיין וודאות על סיום המשבר ויתכן שנאלץ להוציא הוצאות נוספות.

הנהלה הקיבוץ אישרה תכנית עבודה שעיקריה כיסוי הגרעון על ידי צמצום בשלושה תחומים: השקעות, תרבות ובריכה.

מדובר בתחזית ראשונית שיכול ולא תתממש במלואה – דבר שיאפשר הקלה בתכנית הצמצומים שאושרה בהנהלה.

3. סיום תהליך שיוך הדירות – בעקבות משבר הקורונה תהליך השיוך מתעכב הן במנהל והן בקיבוץ. לוחות הזמנים נדחים בשלושה חודשים – אנו מתוכננים לחדש את שיתוף הציבור במהלך אוגוסט על מנת להיות מוכנים לשלב הגשת השמאות של המנהל ברבעון האחרון של השנה הנוכחית.

4. שכונת הבוסתן – אנו נמצאים בשלב הגשת הגרמושקות לאישור ועדת התכנון ( התקבלו כבר שתי תכניות ),

בנוסף אנו מסיימים תהליך מול הועדה המקומית לעדכן את גבהי המגרשים – על מנת שיתאימו לתכניות החדשות ולביצוע בשטח.

5. משפחה חדשה למגרש בבוסתן – לאחר שלצערנו משפחת נעמה ונמרוד וולוצקי הודיעו כי לא יוכלו להמשיך בפרוייקט והם עוזבים את הקיבוץ, קיימנו בועדת הקבלה ובהנהלת הקיבוץ תהליך לגיבוש המלצה על משפחה שתתקבל לחברות ותיכנס לפרוייקט הבוסתן. ועדת הקבלה וכן הנהלת הקיבוץ החליטו להמליץ לקבל לחברות את משפחת שלי ונמרוד דגן . המשפחה תובא לאישור האסיפה ולהצבעה בקלפי באסיפה שתתקיים בסוף החודש.

6. בריכת השחייה – נכון לרגע זה יש חוסר וודאות בנושא פתיחת הבריכה, הן מבחינת התנאים וההגבלות של משרד הבריאות והן מבחינת היכולת התקציבית של הקיבוץ. יחד עם זאת אנו מבצעים פעולות הכנה ראשוניות ובעלויות נמוכות כדי להקטין את זמן ההכנות שתידרשנה במידה ונחליט לפתוח את הבריכה.

אביב מן

מנהל הקהילה

——————————————————————————–

עדכוני תרבות:

מוזמנים מחר, יום שני, להרקדה לכבוד ל”ג בעומר שתתקיים בשעה 20:00 במגרש המקורה – יש צורך להירשם בקובץ המצורף כאן. ההרקדה תתקיים בקבוצה אחת מהשעה 20:00ועד שימאס.

הפעילות בגינה הקהילתית שתקיימת מחר התמלאה במקסימום האנשים שיוכלו לשהות בגינה בהתאם להנחיות ולכן לא ניתן להצטרף – מוזמנים לפעילויות הבאות שיתקימו ממש בקרוב בגינה.

מי שרשום לפעילות מתבקש להביא מספרים ולמי שיש גם מכתש ועלי לקציר העומר.

ביום חמישי יוקרן סרט בדשא הגדול – פרטים והרשמה בהמשך

שבע טוב

שי

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן