12/11/2017 • מה קורה בבית?

לחברים שלום

להלן דיווח על הנעשה בקהילה:

1.תהליך שיוך הדירות

כל החומרים של רמת דוד נמסרו למנהל מקרקעי ישראל וקיבלנו מכתב אישור שכל החומר התקבל. השלב הבא בתהליך הוא בדיקת מחירי התשתיות של הקיבוץ אל מול המחירים שאנחנו הגשנו (במטרה להקטין את השומות על המגרשים), כשתהליך זה יסתיים, המנהל אמור להתחיל לעסוק בקביעת השומות למגרשי רמת דוד. אנו מפעילים לחץ רציף על המנהל על מנת שיזרזו את התהליך.

2.מאבק בהקמת שדה התעופה

המאבקים נשאו פרי כפי שדווח על ידי צוות המאבק. ההחלטה לתכנן שתי חלופות – רמת דוד ונבטים משמעותה השקעה של סכומי כסף גדולים בתכנון החלופה בנבטים – וזה בהחלט משאיר תקווה לשינוי הכוונה להקים את השדה ברמת דוד. חשוב לזכור שאנחנו רק בתחילת הדרך ונצטרך לגייס הרבה כוחות ומשאבים כדי לנצח במאבק. חברים הרוצים להצטרף לצוות המוביל בנושא המאבק מוזמנים ליצור קשר עם גל בריל או שי בןדוד.

3. מרכזון חדש

הבנייה במרכזון הולכת ומושלמת, ונראה כי המבנה יהיה מוכן בשבועות הקרובים. לאחר שהושקעו במבנה סכומי עתק ( בהתאם לתקציב ) הגיע העת להפוך אותו לאבן שואבת לבני הנוער שימלאו אותו בהמוניו.

המשימה להחזיר את הנוער לפעילות הנעורים היא משימה מרכזית במערכת הבלתי פורמלית – לצורך כך גייסנו שני מדריכים חדשים – רועי בירן ואורן אדן-פיין העובדת ברקפת וכעת אנו מצפים מציבור ההורים ומבני ובנות הנוער למלא את חלקם בהצלחת המשימה – מרכזון שוקק ופעיל לאורך כל ימות השבוע.

4. צעדי צמצום והתייעלות

בעיקבות גזרות המיסים שהוטלו על כל הקיבוצים בתחילת 2017, הוקם צוות בהובלתו של יו”ר הקיבוץ אורי שובל במטרה להכין תוכנית שתביא פתרון לצמצום מקורות בגובה של כ- 1.4 מיליון ₪ .

הצוות ימסור את המלצותיו להנהלת הקיבוץ בימים הקרובים וההמלצות יתורגמו לתוכנית הקהילה לשנת 2018.

יש לקחת בחשבון שמדובר במהלך שיצריך פגיעה נרחבת בכל שכבות האוכלוסייה ( במסגרת הגבלות הסדרי הערבות ההדדית ), ויביא לצמצום של היקפי השירותים הניתנים לחברים.

יחד עם זאת יש לזכור כי נכון יעשה כל קיבוץ שידע להתאים את התנהלותו למקורות העומדים לרשותו, ולא ייכנס לגירעונות שוטפים שעלולים להביא להסתבכות כלכלית ולהכרח בשימוש בצעדי חירום שיפגעו יותר בקהילה ובקיבוץ.

הצעדים במסגרת התוכנית יוצגו , כמובן, לחברים ויובאו לאישור האסיפה והקלפי – במידת הצורך.

5.שמירה על כלבים

לאחרונה אירע אירוע נשיכה של פעוט ע”י כלב של אחת המשפחות, שהסתובב ללא פיקוח במרכז הקיבוץ. הפעוט נאלץ להילקח לטיפול והכלב הושם בהסגר.

בהזדמנות זו יש לחזור ולרענן את הנחיות החוק לגבי חובת הקשירה של הכלבים ליד בתי בעליהם, וכן כי על הבעלים מוטלת האחריות למנוע שוטטות של כלביהם ברחבי הקיבוץ.

6.חובת תשלום שכ”ד של חברי קיבוץ

עם העברת האחריות על דירות הקיבוץ לחברים וליורשים ( בתנאי חוברת השיוך הקנייני ), ומכיוון שהחל מינואר 2017 הקיבוץ משלם מחיר מלא על כל שימוש בדירת יורשים / חברים. אנו פועלים על מנת להסדיר את נושא שכר הדירה של חברים המתגוררים בדירות שאינן משוייכות להם – דירות הקיבוץ, דירות יורשים ודירות חברים אחרים.

לאחרונה אושררה החלטת הנהלה שהתקבלה כבר בתום 2016 להסדיר את נושא תשלום שכר הדירה בכל הדירות בקיבוץ. משפחות המתגוררות בדירות אלה יקבלו בימים הקרובים מכתב עם ההסדרים החדשים הנוגעים לשכר הדירה והקיבוץ יחל בגבייה בהתאם להחלטות.

7. היעדרות מהעבודה במזכירות

  1. בין התאריכים 20-22 לנובמבר איעדר מהעבודה לצורך כנס הנהגות הקיבוצים.
  2. בין התאריכים 30 לנובמבר עד לתאריך 6 לדצמבר איעדר מהעבודה עקב חופשה , למקרים דחופים ניתן לפנות למזכירות

בברכת שבוע טוב,

אביב מן

מנהל הקהילה

———————————————————————————

מהנעשה בתרבות ובקהילה:

*ביום שלישי הקרוב מוזמנים כולם למופע קרקס שמבוקי בשעה 18:00 על דשא חדר אוכל. המופע ניתן באהבה ע”י ותיקי רמת דוד מתקציב מועדוני ותיקים של מועצה אזורית עמק יזרעאל. המופע מתאים לכל המשפחה.

*ביום שבת הקרוב ה 18/11 נקיים את יום הספורט לו כולנו ציפינו – והולך להיות שמח ומושקע. כל משפחה מביאה עימה מטעם לארוחת בוקר משותפת וחולצה בצבע המתאים לפי החלוקה. מצפים לנוכחות שיא! צוות יום הספורט.

*נצא לטיול בירושלים בעקבות מלחמות העצמאות – יום שלישי ה 28/11. להרשמה ופרטים מוזמנים לפנות אלי.

*ביום רביעי ה29/11 יגיע רופא עור – ד”ר יורי – לבדיקות עור במרפאה. להרשמה לחצו כאן. עלות בדיקה 40 ש”ח.

*מוזמנים לשריין את ה 7/12 – ערב מתנדבים מפנק בסילו לחברי רמת דוד. save the date…

*צוות חנוכה כבר החל לפעול במרץ – שריינו לכם תאריכים חשובים – ופרטים כמובן בהמשך…

יום רביעי ה 13/12 מרוץ הלפיד וטקס חנוכה, יום שבת ה 16/12 אחה”צ טיול משק יום שני ה 18/12 פעילות לכבוד החג בחדר האוכל לכל המשפחה.

שבוע טוב ופורה

שי

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן