14/06/2019 • מה קורה בבית

לחברים שלום

מתחילים להתרגל לחום הקיצי, והכי חשוב להתרענן במי הבריכה הצוננים…

מצ”ב הדיווח על הנעשה בקהילה .

1. תקנון פנסיה חדש:

אמש קיימנו פיילוט עם קבוצת חברים משכבות גילאים שונות, וזאת על מנת לבחון ולדייק את תהליך שיתוף הציבור בו יוצגו עקרונות תקנון הפנסיה.

בתחילת יולי נשלים את ההכנות ונתחיל בשיתוף הציבור – הסבר עקרונות התקנון בקבוצות חברים לפי גילאים – ולאחר מכן אסיפה עם עו”ד יואב שימשי שיעבור ויסביר את התקנון עצמו ואישור התקנון בקלפי.

2. התקדמות בפרוייקט שכונת הבוסתן :

 1. תחילת ראיונות קבלה – בשבוע הבא אנחנו מתחילים לראיין את המשפחות המועמדות לקליטה במסגרת ועדת הקבלה, הראיונות יסתיימו באמצע יולי ולאחר מכן תגבש הועדה את המלצותיה להנהלה ולאסיפה.
 2. הצגת הסכמי ההצטרפות – בתאריך 4/7 תתקיים פגישה עם המשפחות להצגת הסכמי ההצטרפות לקיבוץ עם עו”ד אריק בלפר.
 3. סיום אישור התכניות במועצה – אנו עסוקים היום בשיפור ההערות שקיבלנו מהמועצה לגבי תכנון השכונה, ומתכוונים לקיים בשבועות הקרובים פגישה נוספת במועצה להצגת התיקונים שהתבקשנו לבצע על מנת לקבל מהמועצה את האישור הסופי להתחיל בבנייה.
 4. העתקת עצים מהבוסתן – התחלנו בתהליך ההעתקה – העצים שיועתקו נגזמו והוכנו להעתקה, בשבוע הבא תוכן ההשקיה בשצ”פים של שכונת השרון, ובשבוע האחרון של החודש תתבצע העתקת העצים.
 5. תחילת בניית התשתיות – הבנייה מתוכננת להתחיל בשביל 11 (אבשלום/קושניר) , לקראת סוף החודש (יוני) , לצורך כך אנחנו מקיימים בימים הקרובים מפגשי הסבר לדיירי השביל, והכנות אחרונות לתחילת הבניה.

3. פרסום התנצלות:

בגיליון “דפים” האחרון בסעיף הפרוטוקולים של הנהלת הקיבוץ פורסם בטעות מידע אישי שהוא גם לא מדויק במלואו וגם לא היה אמור להתפרסם לציבור בצורה הזאת – דיונים בנושאים אישיים אינם מפורסמים במסגרת הפרוטוקולים –

אני מבקש להתנצל בפני הגר ותומר מן על הפרסום השגוי.

4. שיפוץ הקיטור –

השיפוץ של מתחם הקיטור נמשך. אנו שוב מבקשים מהחברים ובעיקר מהילדים שלא להתקרב למתחם עד שתסתיים הבנייה. המקום צפוי להתחיל את פעילותו הקהילתית ובה סדנת יצירה ועבודה במלאכות שונות וגם חלל עבודה נקי ושקט בשבועות הקרובים. חברים המעוניינים להצטרף למיזם מוזמנים לפנות לאורה פלד-נקש.

5. תהליכים מרכזיים בחינוך

 1. היערכות לחופש הגדול – שתי המערכות ( גיל הרך והבלתי פורמלי ) נערכות לחופש הגדול הן מבחינת תכניות החופש והן מבחינת האישורים הפורמליים. התחלנו לקיים שיחות הורים לקראת החופש ( מרכזון ) ואנחנו עושים כל מאמץ שיהיה לילדנו חופש בטוח ומהנה.
 2. הצטרפות לתמ”ת בגילאי 0-3 – בכפוף להחלת החוק על מערכות חינוכיות בגילאים הצעירים, ובמטרה לשפר את האפשרות להשיג תקציבים מהמדינה הן למערכת והן ישירות להורים אנו פועלים לקבלת סמל מעון לבית התינוקות, והפעוטונים ( צעיר ובוגר ) גייסנו את גלי וייס לעזור לנו בעבודה מול הבירוקרטיה הבלתי נגמרת במשרד התמ”ת ואנו פועלים להשגת כל האישורים עד פתיחת שנת הלימודים.
 3. שנה שניה של מעגלי שיח – קיימנו לאחרונה סבב שני של מעגלי שיח במערכת החינוך. ההתרשמות הייתה מאוד חיובית הן מההמשכיות של המהלך היוצר חיזוק של השיתוף והחיבור בין הקהילה לבין מערכת החינוך, והן מהתכנים של המפגשים. בימים הקרובים נקיים סיכום של המפגשים ונתרגם את הנושאים שעלו לתכניות עבודה
 4. תמחור חדש בגיל הרך – במסגרת תהליך התמ”ת וכן כניסה של חוק הצהרונים, לצד ניסיון לצמצמם את הסבסוד הצולב בין הגנים הבוגרים לגנים הצעירים גיבשנו תמחור חדש למערכת הגיל הרך. בימים אלא אנו מדייקים את המחירים כדי להקל על השינוי ועל מנת לא ליצור עיוותים ועומס יתר, ולאחר מכן ישלח עדכון להורי המערכת. אנו שומרים על שני עקרונות: א.מהלך מדורג שלא ייצור עומס גדול על ההורים ב.שמירה על סכום מצטבר זהה ( מ – 0 עד 6 ) וביצוע שינוי רק בתמחור הפנימי.
 5. כניסה למדיניות חיסונים – בהמשך להתמודדות עם מגפת החצבת ומתוך ניסיון להגן על ילדי המערכת הוחלט בהנהלת החינוך לאשר את בקשת ועדת החינוך ולהיכנס לתהליך הסדרה של נושא החיסונים. בימים הקרובים יחל תהליך ציבורי בשילוב בעלי מקצוע שמטרתו הסופית יהיה כי לקבל החלטות בנושא החיסונים של כל הילדים במערכת החינוך.
 6. מודל הפעלה חדש בנשר ( ג-ו ) – התופעה הברוכה של ריבוי הילדים ( כ-45 ) יוצרת אתגרים בכל הנוגע לשיטת העבודה ומיקום הפעילות. לצורך בחינת החלופות כונס צוות אשר העביר את התובנות שלו לוועדת החינוך. המשך התהליך כלל מפגש הצגה להורים. במפגש עם ההורים עלו צרכים נוספים וחששות מהמודל שהוצג.השיח במפגש היה טעון ומורכב ובהחלט שלא מאפיין את הנורמות ואת תרבות הדיון בקיבוצנו ואני מצר על כך. הנושא חזר לוועדת החינוך על מנת לגבש הצעה מותאמת יותר לצרכי הילדים וההורים.

שבת שלום

אביב מן – מנהל הקהילה

————————————————————–

מהנעשה בתרבות הקהילה:

לאחר חגיגת שבועות מדהימה שחווינו בסופש האחרון בבית יוצאים לפגרת קייץ אבל לא ממש..

בשבועים הראשונים של חודש יולי נקיים שבועיים ספורט ובריאות ברמת דוד – הפרסום יצא ממש בקרוב – כדאי לחכות.

חנוכת גינת הכלבים הראשונה בעמק – כאן אצלנו ברמת דוד – עם ראש המוצעה אייל בצר והשותפים השונים שהביאו להקמתה. בתוכנית מפגש עם מאלף כלבים וטיפים חשובים, חלוקת מתנה לכלבים וברכות. נשמח לראותכם – ובעלי כלבים קטנים – נשמח אם תביאו את כלבכם איתכם לאירוע. בכל שאלה בנושא מוזמנים לפנות לנופר או לשי. ניפגש ביום חמישי הקרוב ה 20/6 בשעה 18:00 בגינת הכלבים. ובהזדמנות זו אני רוצה להודות לצוות נופר ותמיר, רז ועדי קליגר על הובלת הפרוייקט, לדיויד מסטרס על העזרה המתמשכת בהשקיית המקום ודוד שורנזון על המתקנים המדהימים לגינה.

אנחנו יוצאים בשני קולות קוראים לצוותי חשיבה:

1.קול קורא ליזמים – בהמשך למפגש שהתקיים עם עסקים עצמאים בסילו בחורף האחרון אנו רוצים להקים קבוצת חשיבה ליצירת ממשק מייטבי – קיבוץ יזמים/עסקים. בוא נבנה יחד דברים מעניינים ומועילים.

2. קול קורא לצוות מעורבות חברתית

קיבוץ רמת דוד כקהילה חזקה ופעילה – זה הזמן גם לצאת החוצה. אנו רוצים להקים צוות שיוביל עשיה משמעותית ותרומה לפרוייקטים חברתיים בסביבה שלנו. מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן ליצור קשר

מחכה לפניות שלכם.

שבת שלום

שי

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן