16/01/2019 • עדכון בנושא משפחת אברה – ינואר 2019

מספר עדכונים לקהילה סביב נושאים שעולים בענין משפחת אברה:

לגבי הילדים. כפי שנכתב במייל הקודם, גנט הורחקה מהילדים בשלב זה. הילדים הועברו למשפחות קולטות שהחלו בתהליך אומנה. התהליך מתנהל על ידי הגורמים האמונים על התחום מטעם המדינה אל מול המשפחות.

היות והילדים מרגישים מוגנים בקיבוץ וברור לכל הגורמים כי זו היא טובתם, השאיפה היא שהם יהיו באומנה בקיבוץ. זה הכיוון כרגע והוא מתנהל אל מול המשפחות בלבד ובהחלטה אישית של כל משפחה.

לגבי גנט. גנט מורחקת מהקיבוץ בשלב זה והוגדר כי אינה יכולה להיות בקשר עם הילדים בתקופה הקרובה. מחלקת הרווחה אל מול רשויות החוק מחליטים על הקשר בין גנט לבין הילדים, על הדרך ועל הזמן בו זה יקרה.

לגבי הדוד של הילדים – סימון. סימון בקשר עם הילדים מאז שהם הגיעו לכאן ושהה בקיבוץ בימים הראשונים כשהדברים היו בחוסר ודאות. כל התקשורת מולו מתואמת ומונחת על ידי עו”ס לחוק נוער האחראית על הילדים מטעם המדינה. היא הכירה את הדוד והגדירה מולו מפגשים קבועים עם חמשת הילדים בימי ראשון. ההגדרות יכולות להשתנות בהתאם להנחיות עו”ס לחוק נוער. הצוות מלווה את המפגשים הנ”ל והמשפחות מתואמות מול הצוות.

לגבי הקרוואנים. הקרוואנים שופצו בכספי תרומה למען המשפחה ולכן בשלב זה לא יהיה שום שימוש אחר בהם. אחד מהקרוונים ישמש כמקום מפגש לדוד ולילדים כפי שתואר קודם.

כספי התרומה בקרן לילדים. לאחר הגעת המשפחה לקיבוץ פתחנו קרן לחינוך הילדים בעמותת עמק יזרעאל שמופעלת ע”י המועצה. כספי התרומה משמשים לחינוך הילדים במסגרות השונות. כחלק מהתהליך מול האומנה יתכן ומימון החינוך יעבור למדינה. כרגע הדברים עדיין אינם בהירים לנו בנושא זה. נעדכן ברגע שנדע.

לסיכום – אכן המצב מורכב ולא פשוט. הרשויות השונות אשר מעורבות במקרה נפעמות מהקיבוץ שלנו ומהיכולת של קהילה לאפשר ביטחון והתפתחות לילדים. ילדי ונערי הקיבוץ מתייחסים אל הסיפור בכלל ואל הילדים בפרט בדרך יוצאת דופן וראויה להערכה. הנהלת הקיבוץ והרוב המוחלט של החברים מתנהל בהומניות ורגישות יוצאים מהכלל.

חשוב לנו להציג את העובדות ולהיות שקופים אל מול הקהילה בכל הנוגע לה. אולם לעיתים פרסום הדברים לוקח זמן זה בגלל הצורך לשמור על הילדים ו/או להבין מהרשויות מה מותר ומה אסור לפרסם.

אנו מזמינים אתכם לשאול שאלות נוספות ולפנות אלינו בכל ענין ומחשבה שעולה.

בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות שוב לחברי הצוות ולמשפחות האומנה מהקיבוץ, אשר עושים הכול על מנת לדאוג שלילדים לא יחסר דבר.

בברכה, אביב מן וצוות קליטת מבקשי המקלט.

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן