17/03/2020 • הנחיות ומידע עדכני – קורונה

 

17 מרץ 2020

עדכון יומי בנושא הקורונה

לחברים שלום רב, להלן העדכון היומי על הטיפול באתגר הקורונה ברמת דוד:

היום התקיימה פגישה מקוונת (באמצעות אפליקציית ZOOM ) של צוות הקורונה בשיתוף צוות צח”י, ולאחר קבלת ההנחיות והמגבלות החדשות של משרד הבריאות. להלן פירוט ההתנהלות בקיבוץ:

חינוך – גיל רך וחברתי:

כל פעילויות ההפגה מחוץ לבית מבוטלות, ואנו עוסקים כעת בהבניית פעילויות בתוך הבית לילדים. במקביל אנו מקדמים ליווי והפוגה במסגרת ביתית במידה ומתעוררים צרכים מיוחדים מסיבות שונות, וכן מקדמים אספקת ארוחות לבתים. למידע והרשמה ניתן לפנות לאור זמיר ולרלי אדלשטיין.

גני משחקים:

בהתאם להנחיות החדשות, גני המשחקים הם מחוץ לתחום – אנו מבקשים בכל לשון של בקשה להישמע להוראות החדשות ולא לאלץ את המועצה לשלוח פקחים לאכוף את ההנחיות.

בריאות:

מרפאה – עקב הנחיות קופת החולים, יש להמעיט את הביקור במרפאה על מנת לצמצם את החשיפה לקורונה. במקרה של חשד לקורונה ,ניתן לפנות ל-*2700. אנו מזכירים ומבקשים לעדכן את המרפאה במקרה של חברים הנכנסים לבידוד ו/או אובחנו כחולים בקורונה, ואנו נפעיל מעגלי התמיכה שהקמנו על מנת להקל עד כמה שניתן. בנוסף, אנו מבקשים מחברים שלא מרגישים טוב להימנע מהסתובבות בחצר המשק.

הגנה על אוכלוסיות בסיכון:

מזכירים כי ההגנה הכי טובה למבוגרים היא מניעת מפגשים עם אוכלוסיות צעירות (כולל נכדים), ואם חייבים, אז להקפיד על מפגשים מוגנים – ללא מגע וללא קירבה מסכנת.

ביטחון:

יוצאת לדרך תוכנית הגדלת האבטחה ומניעת כניסה לא מבוקרת של אנשים מחוץ לקיבוץ. החל ממחר ייסגרו כל השערים מסביב לקיבוץ, והכניסה תותר רק מהשער הראשי, שיאויש 24/7 על ידי השומרים הקבועים ועל ידי מתנדבים.

להרשמה ללו”ז מתנדבים בשמירה בשער – לחצו כאן

עיבוי המרכולית:

הוכנה רשימת מלאי חירום וסוכם על מיקום האחסון, ובימים הקרובים נסיים את היערכות החירום במרכולית.

כלכלה:

כדי לתת מענה לצרכים הכלכליים של הקיבוץ ושל החברים, יוקם בימים הקרובים צוות כלכלי אשר יבצע הערכת מצב של המציאות הכלכלית החדשה, אשר יגבש מדיניות ויבחן הקצאת משאבים כספיים לתמיכה, כדי שנוכל ביחד לעבור את התקופה הקשה עם פגיעה מינימלית. עדכונים בהמשך.

מתנדבים:

כדי להצליח לפעול בשעה זו ובמסגרת המגבלות החוקיות, אנו חייבים עזרה של מתנדבים מהקיבוץ. זה הזמן להתנדב ולעזור לעבור את התקופה חזקים ומחוזקים. כל מי שמוכן להתנדב בכל תחום, אנא שלחו הודעת ווטסאפ לשי בירן.

חבר טלפוני:

אנשים שחשים חרדה או דאגה ומעוניינים בשיחה עם איש מקצוע, התברכנו באנשי טיפול מתוך הקהילה – מוזמנים ליצור קשר ולשתף:

גיא יוחאי רוטמן 054-431-8032

מיכל גולני כץ 054-676-9061

קרינה ניניו 054-469-0389

אלעד וינברגר 050-998-9321

תרגישו בנוח לפנות ולהיעזר – זו עוצמת הקהילה שלנו בימים מאתגרים אלו.

בנוסף, חדר מצב במועצה זמין 24/7 לתושבים החשים מצוקה וחרדה, בשיתוף אגף קהילה ורווחה והשירות הפסיכולוגי, 04-6520100 וכמובן מענה בכל ענין.

הצעה לסיוע של הביטוח החקלאי לצעירים ששוהים בטיול בחו”ל

ביטוח חקלאי נערך להחזיר בנים צעירים שנתקעו בחו”ל ואין להם איך לחזור לארץ – במידה ויש צורך ולפרטים נוספים ניתן לפנות לרז אשכנזי 050-620-4393 (שימו לב, הביטוח מדגיש בפני המטיילים שאין מדובר באירוע המכוסה בפוליסת נח״ל)

בכל עת ובכל עניין מוזמנים לפנות אלינו:

אביב 052-5255658 , שי 052-8346805 , מורן 052-5623786 ורותם 050-7258820

צוות קורונה וצח”י

עירית, רלי, אור, מורן, שי, ליאור, אושרה, גבי, מיכאל, רותם, שירי, רועי ר. נועם ב

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן