23/08/2018 • עדכון לחברים בעניין מבקשי המקלט

23 באוגוסט 2018

הנדון: עדכון לחברים – בעניין מבקשי המקלט

בימים האחרונים נמצאה משפחה מתאימה לאירוח ברמת דוד.

המשפחה – אם חד הורית וחמשת ילדיה.

המשפחה ברחה מאריתראה לפני 7 שנים והיא חיה בשנים האחרונות בדרום ת”א. האם ושלושה מילדיה ביקרו בקיבוץ ביום שלישי שעבר.

פרויקט שיפוץ הקרוואנים לקראת סיום ואנו צופים כי המשפחה תגיע אלינו ביום שני ה 27/8

חוזה השכירות שיחתם לתקופה תחומה והתנהלות התשלומים בהתאם להצעה שאושרה באסיפה מקודמות ע”י אביב וניר סמילנסקי אל מול המשפחה.

בנוסף אנחנו במגעים למציאת משפחה נוספת לקרוואן השני ששופץ.

נספר מעט על המשפחה:

גנט עבדה בעבר בגני ילדים ובבתי אבות ומאוד רוצה להשתלב בעבודות מסוג זה. מהכרות ראשונית ניראה שהיא אישה חרוצה וחשוב לה להתפרנס.

יחד איתה יגיעו לקיבוץ חמישה ילדים: מלאווית(בת)- עולה לכיתה ו’, עדן(בת)-עולה לכיתה ג’, בטי בת 5, מראווי בן 3, אינוך בן שנתיים. הבנות הגדולות ישתלבו בבתי הספר (גניגר ושריד) ובבית ילדים “נשר”. הקטנים יתחנכו בחינוך ביתי שיופעל ע”י מתנדבים . אנו נרגשים מהפניות הרבות של אנשים רציניים וטובים שמתגייסים למשימה בלב שלם. גם מכללת אורנים התגייסה לטובת הפרויקט ותהיה שותפה לתהליך. חברים המעוניינים להתגייס לעזרה מוזמנים לפנות לדקלה, יערה או שי.

בעניין החינוך הביתי נכון שעדיף היה שהילדים יהיו חלק ויתחנכו בגני הקיבוץ אך קשה לגייס כסף רב לחינוף פרטי לאורך זמן ונתקלנו גם בבעיה של מקום בגנים בשלב הזה של השנה. מערך זה יאפשר ליווי עוטף וחסכוני. חשוב להבין שהילדים נמצאים היום במחסני הילדים בדרום תל אביב. הם לא משולבים בגנים עם ילדים שלא מהקהילה שלהם ככה שמקום כזה יכול להיות שלב מעבר טוב בו נעטוף אותם עם צוות אוהב וקשוב ונייצר שיתופי פעולה עם הגנים לאורך השנה וכמובן עם חברי הקהילה בשעות אחר הצהריים.

ממכתב התודה שכתבה מיכל מתנדבת שמלווה את המשפחה בתום הביקור בשבוע שעבר:

” בשמי ובשם גנט וילדיה, אני רוצה להודות לכם על קבלת הפנים החמה שהענקתם לנו בביקור הראשון שלנו בקיבוצכם. עבור גנט ומשפחתה, הייתה זו הפעם הראשונה שהיא יצאה מדרום תל אביב למקום אחר. החום שהקרנתם לנו בכל מקום בו היינו – בבית של הדס, בבריכה, בשבילי הקיבוץ – היה עבור גנט דבר שהיא לא קיבלה מאז שהיא הגיעה לארץ לפני כ-שבע שנים. ברצוני להדגיש כמה שבלטה הנכונות האמיתית והרגישות שהבעתם בכל תהליך קבלת המשפחה לחיקכם. מעורר השראה לראות איך כל חברי הקיבוץ איתם נפגשנו – הושיטו יד ונתנו הרגשה של קבלה ופתיחות עם הגעת המשפחה לקיבוץ “

המעוניינים להיות חלק ממאגר “רצון טוב” שיעזור למשפחה בעניינים שונים שידרשו מוזמנים לשלוח הודעות ווטסאפ לדקלה או שי. (נשמח להפצה גם בישובים שכנים)

כבר בסופ”ש הקרוב נצטרך ידיים עובדות סביב העברה והרכבת הציוד, קדיחות ותליות בקראוון.

ותודה לצוות שמוביל את הפרוייקט : דקלה יוחאי רוטמן, ניר סמילנסקי, הדס שושן, יפה זינגר, גלי וייס, יערה פיק, ענת מצקביץ’ ושי.

הצוות כאן לענות על כל שאלה ולפתור כל בעיה שתצוץ בדרך. אל תהססו לפנות אליו!

בברכה

אביב מן – שי בן דוד

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן