25/06/2021 • מה קורה בבית

 

25 יוני 2021

משולחן מנהל הקהילה

שובה של הקורונה לחיינו תפסה אותנו באמצע האריזה לטיול הקיבוץ לסחנה, לשמחתנו בסופו של דבר  המבודדים מכיתה ד’ 3 קיבלו אישור לצאת מהבידוד ולהצטרף לחגיגה…

1. המסכות חוזרות  –

עליית התחלואה עקב המוטציה ההודית מחייבת את כולנו לשוב לעטות מסכות במקומות סגורים, למרות שנראה כי זה רק השלב הראשון ולא האחרון.כולנו מצווים לגלות אחריות ולא לקחת סיכונים מיותרים – מי שמרגיש לא טוב שילך להיבדק, מי שמחויב בבידוד – יבצע אותו בהתאם להנחיות וע”י כך נוכל לשמור על הקיבוץ ירוק ופתוח. נשוב ונבקש לעדכן אותנו ( עירית / חן / רותם / אביב ) עם הכניסה לבידוד ואו אם נמצאתם חיוביים לקורונה – והצוות יפעל להקל עליכם את תקופת הבידוד.

2. סיכום אסיפת חברים

ביום א’ האחרון התקיימה אסיפה בסילו. האסיפה אישרה את החלופה המומלצת ע”י צוות הצמיחה הדמוגרפית וההנהלה – חלופה ב’ : קליטת כ-20 משפחות כל 5 שנים ופעולות לקליטה עתידית של לפחות 50% בני ובנות קיבוץ. בנוסף הוצגו שני נושאים: התכנית הכוללנית ופרוייקט הסולארי על גגות מבני המשק והציבור. הצגת פרוייקט מחסן הגרעינים המתוכנן להיבנות בצד הדרומי ליד הלול נדחה לאסיפה הבאה.

בהמשך לאסיפה ימשיך כעת צוות הצמיחה הדמוגרפית לקדם את הנושא במישור התכנון, הקשר עם בני הקיבוץ הצעירים וועדת הקליטה על מנת שנוכל לממש את החלופה הנבחרת – והיא לא תישאר רק “על הנייר “

​​​​​​​3. החופש הגדול בפתח   –

בני הנוער כבר יצאו לחופשה והצעירים יותר יצטרפו אליהם בשבוע הבא. הנהלת החינוך והצוותים סיימו את בניית התוכניות לחופש של כל הגילאים,

וכן אנו נערכים להסדרה ובקרה על הפעילות בזולות של בני הנוער במטרה לעבור את החופש בשלום.

חשוב להזכיר כי רק בפעולה אחראית ומשולבת: צוותים – ילדים – הורים נצליח לאתר לטפל ולמנוע אירועים חריגים בשעות הפנאי הרבות שהביא איתו החופש.

4. עדכוני תשתיות –

ריכוז ענף תשתיות : מכיוון שהקמת שותפות לניהול התשתיות ירדה מהפרק ( בגלל שהחברה המנהלת לא הצליחה לגייס מינימום קיבוצים נדרש ) , אנו עוסקים בשבועות הקרובים בהגדרת מבנה ארגוני חדש שיאגד את תשתיות הקיבוץ,  במטרה להסדיר את נושא מתן השירות לחברים ולענפים. לאחר שתסתיים ההבניה היא תאושר בהנהלה ותוצג לחברים.

חיוב חדש עבור כבלים: עם סיום התקנת הסיב האופטי משתנה שיטת החיוב והחברים יחייבו כפי שמחויבים את YES – כלומר ישירות לקיבוץ ולא לחברה, חומר הסבר יישלח לחברים בימים הקרובים.

מחלק חשמל “אורות רמת דוד”:  חברת החשמל הקיבוצית הוקמה ומתחילה לפעול, בימים אלה לאחר הקמת החברה אנו פותחים חשבון בנק חדש ומסדירים את ניהול הספרים מול רשות המיסים – כמתחייב בחוק

חיוב החברים יופרד מהחיוב בתקציב ויבוצע במועד נפרד, לאחר קבלת פירוט חיוב חודשי.התכנית היא כי בחודש אוגוסט יחלו החיובים הנפרדים ואנו מכינים כעת חומר הסבר לחברים ומשלימים את ההכנות בהנהלת החשבונות.

5. שיוך דירות –

אנו עוסקים בהשלמת מסמכים למנהל במסגרת צ’ק ליסט 3 , אשר מבוצע לצורך קבלת שומות למגרשים.החומר יישלח למנהל תוך שבועיים ולאחריו ימשיכו עורכי הדין לקדם אותנו מול רמ”י לצורך הפקת דרישת התשלום הראשונה בגובה 3.75% מעלות המגרשים. לאחר שישלח החומר נעדכן לגבי התהליך להמשך.

שבת שלום ונתראה בעדכון הבא

אביב מן – מנהל הקהילה

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן