27/03/2021 • מה קורה בבית 27/3

 

משולחן מנהל הקהילה

החורף שוב ביקר, צינן מעט את ההתלהבות מהקיץ הקרב אך גם שטף וניקה את השבילים לקראת החג.

חג חירות במלוא מובן המילה…

1. שיגרה בריאה

לאט ובזהירות חוזרים לשיגרה, הקורונה מאבדת אחיזה עם הצלחת פרוייקט החיסונים, הבחירות על כל הקיטוב וההקצנה הסתיימו ואפשר לומר שניצחנו בנקודות… – זמן מושלם לפתוח דף חדש ולהתרכז בערכים המשותפים, ולתכנון ולקדם את הנושאים החשובים ולבנות מחדש קהילה מאוחדת ומאושרת.

2. ריכוז קהילה

שירי שטייף נכנסת להיות מחליפה זמנית ( למספר חודשים ) לשי בירן – וזאת כיוון שטרם מצאנו מועמדים מתאימים מהקיבוץ וחשוב לנו שהאיוש יהיה פנימי, בזמן הזה נמשיך בתהליך האיתור.

3. מעברים –

בניין המתפרה התפנה – ברכה שורנזון בעזרת חבורת נערים חסונים (אור דינר, יואב שטין, שי שדה ועידו קליגר) העתיקה את מכונות התפירה למבנה הקרמיטקס ולילי העבירה את סדנת המחזור למבנה הקיטור לצידו של שמוליק יוסיפון עם פעילות תיקון האופנים. אנו בוחנים כעת שימוש במבנה שהתפנה על מנת להוריד את המזכירות ולהנגישה – במקום בנית מעלית ב-250 אלף ₪ .

בנוסף אנו ממשיכים בתהליך העברת הארכיון לבמנה הקרמיטקס ומתכננים להשתמש במבנה הארכיון לצרכי החינוך.

4. סיב אופטי –

חיבור הבתים בשכונה המערבית והשרון הסתיים, כעת מחברים את מרכז הקיבוץ ועוברים להשחיל בשכונה המזרחית. מתחילים לראות את סוף הפרוייקט וזה הזמן לחזק את ידם של העוסקים במלאכה – יוסי אבשלום , נמרוד דגן , מיכאל קישון, וצוותי העבודה של חברת הורייזן.

5. שיפוץ הבריכה

לצורך חידוש רישיון העסק עלינו להשקיע כ-150 אלף ₪ בתשתיות הבריכה – בימים הקרובים ( עם התייבשות הקרקע ) נתחיל בביצוע השיפוצים על מנת להגיע לתחילת העונה עם כל האישורים הדרושים.

6. תחילת הבנייה בבוסתן –

המלקוש וביקור החסידה דחו בכמה ימים את תחילת הבנייה של הבית הראשון בשכונת הבוסתן- ביתם של רון ויותם קושניר. כולנו תיקווה שעוד כמה ימים האדמה תתייבש ותחל עבודת הבנייה.

7.השקעות בעתיד הכלכלי

על מנת ליצור מקורות הכנסה משמעותיים שיבטיחו קהילה משגשגת לשנים רבות – עוסק האגף הכלכלי הקיבוצי (הנהלת האחזקות, מיכאל ומיכה) בבחינה וקידום מספר פרוייקטים משמעותיים –עם סיום תהליכי ההכנה יתקיים תהליך מסודר של שיתוף ואישור הקיבוץ.

8. מרוץ אביב –

בתאריך 10/4 נצא למרוץ אביב קהילתי. הצוות עמל על מסלולים ופינוקים לכל המשתתפים – קטנים וגדולים – כדאי לשמור את התאריך – פרטים בהמשך…

ברכה לחג האביב

במיוחד השנה מקבל חג החירות משמעות מיוחדת ברמה האישית המשפחתית והקהילתית. נראה כי הטבע שסביבנו עוטף אותנו בפריחות חגיגיות ובשפע של מים וירוק – כמו מתרגש ומתכונן יחד איתנו לכניסת החג.

בחג הזה נאחל לכולנו לפני הכל בריאות, אח”כ אושר ושימחה יחד עם כל המשפחה … ולבסוף רוגע ושלווה שיאפשרו לנו לאסוף ולארגן מחדש את חיינו ולחזור להתמקד בדברים החשובים באמת לבריאות הנפשית של כולנו.

חג שמח ומלא באור לבית רמת דוד.

אביב מן – מנהל הקהילה

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן