29/04/2018 • מה קורה בבית

משולחן מנהל הקהילה:

לחברים שלום

לאחר תקופת חגים ארוכה חוזרים לשגרת דיווחים תלת שבועית, מצ”ב דיווח על הנעשה בקהילה.

1.בבריכה – 2018

בהמשך למכרז לאיתור פעיל ומנהל תפעול לבריכה הוחלט כי מוריה זיו ועודד רבן יבצעו את התפקיד. התחלנו בביצוע ההכנות לעונת הרחצה הקרובה שתתקיים בחודשים יוני עד אוגוסט. נועם המציל חוזר אלינו לעונה הקרובה בתקווה שגם מעבר לכך.

עודד החל לטפל בנוי ובהכנות לפתיחת העונה והבריכה הולכת ומקבלת צורה מזמינה…

אנו מתכוונים להקים מנהלת ביחד עם שי ועם עודד ומוריה ובזמן הקרוב נתחיל לפרסם מידע לגבי עונת הרחצה ההולכת ומתקרבת.

2. אחראי תפעול חשמל ומים

בהמשך למכרז שיצא להחלפת דני קנריק – נבחר עמית זינגר לתפקיד

עמית ודני החלו בחודש חפיפה שבסיומו יכנס עמית לאחריות מלאה. אנו מברכים את עמית בהרבה הצלחה בתפקיד החדש, ולדני קנריק תודה ענקית על כל השנים שהובלת את התחום בצורה מסורה ומקצועית.

3. פתיחת המרכזון חדש

המרכזון החדש פועל כבר כחודש לשמחת הילדים וההורים

ביום שלישי הקרוב 1.5 בשעה 17:00 נקיים טקס פתיחה רשמי בנוכחות ראש המועצה אייל בצר, והחברים מוזנים לבוא ולהרים כוסית לסיום פרוייקט משמעותי זה.

4. ועדת נוי חדשה

במטרה ליפות את הקיבוץ ולשפר את שביעות רצון החברים מרמת הנוי הוקמה ועדת נוי חדשה. ועדת הנוי תעסוק בגיבוש מתווה חדש לנוי הקיבוצי ותעזור בפיקוח על יישום התוכנית הנוי החדשה. הרכב הצוות – 5 נציגי ציבור ועוד 3 בעלי תפקידים ( מנהל הקהילה, רכז הנוי, רכז התשתיות / מנהל העסקים ), כנבחרי הציבור בחרה הנהלת הקיבוץ בחברים הבאים: עדי קליגר, איילת מילר, שרית בר, ערן פלקנבורג ואביב בארי. נברך את הועדה בהצלחה גדולה וכי עבודת הועדה תתרום להעלאת שביעות הרצון מהנוי הקיבוצי.

5. תהליך קהילתי בחינוך

לפני כחודש הסתיים החלק הראשון בתהליך החברתי קהילתי במערכת החינוך.

בימים אלה אנו עוסקים בניתוח החומרים שעלו בתהליך ובגיבוש שלב היישום של הנקודות שהועלו, הסיכום יובל ע”י סנדרה – המלווה של התהליך מהתק”צ.

הכוונה היא כי במהלך מאי נסיים עם סיכום השלב הראשון, וביוני נתחיל בשלב היישום. חלק בלתי נפרד מהסיכום הוא הוצאת חומר מסכם לחברים אשר יכלול גם את תוצרי התהליך , את תוצאות סקר הגיל הרך וכן את אבני הדרך להמשך.

מיותר לציין כי מכיוון שאנו כבר מתחילים להיערך לשנת הלימודים הבאה – בגיל הרך ובחינוך החברתי –אנו כבר מתחילים לקדם טיפול בנושאים מרכזיים שהועלו במסגרת התהליך והסקר.

בברכת שבוע טוב,

אביב מן

מנהל הקהילה

———————————————————————————————————-

משולחן רכזת הקהילה והתרבות:

*נושא מבקשי המקלט. בשבועות האחרונים פנו חברים בבקשה להוביל מהלך של עזרה למבקשי מקלט ברמת דוד. כחלק ממהלך שמובילה התנועה הקיבוצית. יצא קול קורא. החברים שבחרו להוביל את התהליך: ניר סמילנסקי, יפה זינגר, ענת מצ’קביץ, יערה פוסמינק, דקלה יוחאי רוטמן, גלי וייס ושי בן דוד.

ביום רביעי האחרון התקיימה בסילו הצגה של תיאטרון מחוקק חולות המשקפת את המציאות בה חיים מבקשי המקלט בארץ. ההצגה התקיימה בתמיכת המועצה. לתמונות מההצגה לחצו כאן. היה ערב מעורר ומרגש.

במקביל הצוות קיבל אישור מהצוות המתאם ללמוד את האופציות העומדות בפנינו כקהילה לעזור למבקשי המקלט. הצוות יציג את ממצאיו בפני ההנהלה השבוע ולאחר מכן הנושא יובא לאסיפה. אנו מזמינים את כל החברים לקחת חלק בתהליך.

*ל”ג בעומר – השבוע נחגוג את ל”ג בעומר ביום רביעי ה 2/5 משעה 17:30. מעבר למדורה גדולה, מרשמלו ותפו”א תתקיים פעילות מגניבה של קליעה למטרה בחץ וקשת – לילדים ולמבוגרים, הרקדה למתחילים ומתקדמים – לבקשת הקהל, סיפורים של פעם ודוכן פלאפל בתשלום מזומן. יהיה אש! כולם מוזמנים. לפרסום לחץ כאן.

*סיור בגד”ש העמק – ביום שישי הקרוב נצא ברכבים לסיור בגד”ש העמק. יציאה בשעה 8:30 – נפגשים בתחנת ההסעות. יהיה מלמד, מחדש ומעניין. מוזמנים. (המעוניינים בהסעה מתבקשים לפנות לשי).

*שעת סיפור בסיפריה המחודשת תתקיים ביום ראשון ה 6/5 בשעה 17:00 עם הילה וינשטיין ודג הקשת.אני מזכירה שהורים וילדים באים ויושבים יחד לזמן איכות רגוע ומשותף.

*ביום שלישי ה15/5 תתקיים הרצאה מרתקת של נעמה אגוזי על החפרים הארץ ישראלים במלחמת העולם השניה. נושא לא מוכר ומאוד מעניין. חובבי ההיסטוריה ובכלל – שווה לבוא לשמוע.

*חג שבועות השנה יחגג בהפנינג וטקס ביכורים בשדה ביום ראשון ה 20/5 – חג שבועות החל מהשעה 17:00. פרטים בהמשך…

כל האירועים שמתקיימים בבית מעודכנים אצלנו ביומן האירועים ואתם תמיד יכולים להיכנס ולהתעדכן – לקישור ליומן לחצו כאן

ובנושא המאבק נגד הקמת שדה תעופה בעמק:

רמת דוד מובילה בפרוייקט גיוס ההמונים – תרומה למטה המאבק – למי שעוד לא הספיק ומעוניין – לתרומה לחצו כאן.

ביום שלישי הקרוב 1/5 מתקיימת ישיבה חשובה בנושא שדה התעופה בועדה לתכנון ובניה בירושלים. יש הסעה מהעמק ודרושים עוד תושבים שיכולים להצטרף. הרשמה אצל גיל 054-9466626 ונעמי 050-5999046.

שבוע טוב לכולנו

שי

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן