דוד שורנזון

נולד בשנת תש”ו/ 1946 בוילנא

נפטר בכ”ה סיון תש”פ/ 17.6.2020, בגיל 74

ונקבר ברמת דוד

שמות ההורים: שושנה ושלום

נישא לברכה בשנת 1968

עלה לארץ ב-1957

צאצאים:אילן, רן, רחלי, הדס ומיכל, ו-12 נכדים.

 

תולדות חיים:

דוד נולד בוילנא שבליטא לשורדי השואה שלום ושושנה שורנזון ז”ל, שכל משפחתם נספתה בבורות פונאר.

לדוד הייתה אחות צעירה ממנו בחמש שנים, בשם שרה, שנפטרה מסרטן בגיל 51.

בשנת 1957, עלתה המשפחה לישראל לקיבוץ מעלה החמישה, לאחר חצי שנה עברה המשפחה להתגורר באשדוד.

דוד זוכר את תקופת הילדות, כתקופה טובה בחולות אשדוד ובים, עם חברים עולים חדשים ממדינות שונות.

בגיל 13 עבר לבדו לירושלים לפנימיה של “בזק” ובגיל 18 התגייס לשריון, שם שימש כמפקד טנק. דוד לחם במלחמת ששת הימים, יום כיפור ובמלחמת ההתשה.

בשנת 1966, עבר קורס שוטרי מכס ועבד בנמל אשדוד שלוש שנים ובנגריה של אביו שנתיים נוספות.

נישא לברכה בשנת 1968, אילן ורן נולדו באשדוד. לאחר 5 שנים, עברה המשפחה למושב שיתופי “כפר דניאל”. דוד יצא, לשלושה חודשים ללמוד בניית פסנתרים באנגליה ושחזר הקים את מפעל הפסנתרים “דניאל” בכפר דניאל. במקביל היה גם מזכיר המשק. רחלי נולדה שם והחיים היו טובים, עד שהמשק נקלע למשבר כלכלי גדול. בעקבות המשבר וגל העזיבה הגדול, המשפחה החליטה לעבור לקיבוץ רמת דוד.

בקיבוץ, דוד החל את דרכו בנגריה, עבד בפלחה יחד עם אילן ורן. יצא לקורס מנהליי ייצור ברופין ועבד במפעל עד גיל 70 כמנהל ייצור וכמנהל תפעול. שימש גם כרכז בטיחות של המפעל והקיבוץ.

הדס ומיכל נולדו בקיבוץ. וכל הילדים נשארו בו. זו הייתה נחמתו וגאוותו הגדולה, שמשמני שורדי שואה צמחה משפחה ענפה., מאוחדת ואוהבת. דוד זכה לחמישה ילדים ושניים עשר נכדים. המשפחה הייתה כל עולמו.

דוד, היה איש חייכן, טוב לב, פעלתן וברוך כשרונות, בעל ידי זהב. עם פרישתו לגמלאות פתח סטודיו לעבודות עץ ותיקוני אופניים. אהב חברים, דייג, טייל בחצי עולם, אהב את המטבח.

בשנת 2012, יצא יחד עם אימו, ברכה והילדים למצעד החיים בוילנה. מיד לאחר מכן אובחן כחולה פיברומילגיה , מחלה הגורמת לכאבי שרירים חזקים מאוד בכל הגוף. שמונה שנים התמודד עם המחלה שהלכה והחמירה, בעיקר מתחילת הקורונה על כל השלכות הבידוד שלה, שמנעו ממנו חוויות טובות אשר עזרו לו לשכוח את הכאבים העזים.

למרות הסבל הגדול, תמיד נראה מחוייך.

ב14.6.2020 החליט במחשבה צלולה לסיים את חייו ולנוח. נפטר ב 17.6.2020 בן שבעים וארבע, השאיר בליבנו חלל גדול.תיהיה מנוחתו עדן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן